Lopez má práva na jméno Lotus v F1 až do roku 2017

Po rozchodu s automobilkou Lotus nemusí tým Lotus měnit jméno a dlouho tento problém řešit nebude. Na legendární název má totiž práva minimálně na dalších pět sezón.
Lopez má práva na jméno Lotus v F1 až do roku 2017

Již na konci loňského roku dojednal majitel týmu Lotus Gérard Lopez ukončení sponzorské smlouvy se skupinou Lotus. Formálně se obě strany rozešly teprve nedávno a už je neváží žádné závazky.

Automobilka Lotus už není sponzorem týmu Lotus a už ani nemá opční právo na koupi podílu v týmu. Název týmu se přesto nemění a Lopez prozradil, že si vyjednal práva na používání jména Lotus až do roku 2017. "Jsme velmi rádi, že si tenhle název ponecháme, protože je to pro formuli 1 dobrá značka," uvedl pro L´Equipe a dodal, že bude možné dohodu prodloužit.

Ukončené partnerství se skupinou Lotus ale není pro tým dobrou zprávou, protože podle původních předpokladů měla malajsijská skupina být dlouhodobým sponzorem a v příštích sedmi letech obohacovat stájovou pokladnu o 25 až 27 miliónů dolarů v každé sezóně.

Tým Lotus ale podle svých slov žádné finanční krizi nečelí, Lopezova společnost Genii je připravena doplňovat rozpočet podle potřeby. Navíc běží jednání s novým potenciálním hlavním sponzorem. Identitu možného partnera tým neprozradil, ale údajně se jedná o velkou skupinu ze Severní Ameriky.

Další článek: U HRT věří, že to nejtěžší již překonali, teď nastal čas posunout se vpřed