Lopez: Lotusu se dvoří ostatní výrobci motorů, včetně Hondy

Majitel týmu Lotus Gérard Lopez nepřímo potvrdil, že se Honda chystá na návrat do formule 1 v roli dodavatele motorů.
Lopez: Lotusu se dvoří ostatní výrobci motorů, včetně Hondy

Podle některých zdrojů by Honda mohla své plány oznámit už velmi brzy. Má se za to, že bude vyrábět šestiválcové motory pro formuli 1, ale až v roce 2015. Jejím dvorním zákazníkem se má stát McLaren.

Japonci by ale uvítali víc klientů. "Upřímně, my bychom chtěli pokračovat s Renaultem, to je náš cíl," uvedl Lopez pro F1i. "Ale je pravda, že když máme dobré výsledky, dvoří se nám, hlavně někdo, jako je Honda, ale my bychom chtěli pokračovat s Renaultem."

Lotus se ale se svým francouzským partnerem zatím nedohodl, protože motory z Viry-Châtillon mají zatím nejvyšší cenovku ze všech, začínají na 20 miliónech eur za sezónu. Zatímco Mercedes je o tři a Ferrari dokonce o pět miliónů levnější.

A to vadí nejen Lotusu, oficiálně si u Renaultu stěžovaly také Williams, Caterham a Toro Rosso, které se teprve chystá k přestupu od Ferrari. Tyto týmy dokonce zatlačily na Bernieho Ecclestona, aby jim dal víc peněz, nebo aby zajistil nižší cenu motorů.

V Barceloně se pak přihodila kuriózní věc, když se v paddocku nenašlo místo pro motorhome Renaultu, oficiálně bylo prostě plno. Málokdo si ale myslí, že to byla náhoda, už vzhledem k tomu, že o nových motorech bude dnes Ecclestone jednat přímo s prezidentem francouzské automobilky Carlosem Ghosnem.

Další článek: Zvětšili branky v průběhu sezóny, kritizuje Lotus Pirelli

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?