Lopez jedná s týmem Campos Meta, jenž se možná spojí s USF1

Manažer Joseho Marii Lopeze přiznal, že jeho argentinský svěřenec jedná o závodní sedačce s týmem Campos Meta, i když má smlouvu s USF1. Oba týmy by se nakonec mohly spojit.

Vyřešit by tak mohly své problémy. Obě stáje mají velké zpoždění v přípravách na letošní sezónu a schází jim peníze.

"Jednali jsme šest hodin s investory USF1 a novými majiteli týmu Campos Meta," uvedl Lopezův manažer Felipe McGough pro rádio Cadena 3 Cordoba. "Jednali jsme o možnosti sloučení, ale nejdůležitější je, že ať už bude výsledek jakýkoliv, Jose Maria bude součástí projektu."

"I když bojujeme s časem a obavy jsou velké, myslím, že po těchto jednáních jsou Lopezovy vyhlídky jasnější. Chad Hurley (sponzor USF1) a Jose Carabante (majitel Camposu Meta) jednali několik hodin, aby našli řešení pro rozpočty obou týmů. Pro nás je tohle spojení důležité z hlediska možnosti, že bude Lopez jezdit."

"Děláme vše možné a nikdy jsme neudělali chybný krok. Kvůli ekonomickým potížím USF1 musíme akceptovat skutečnost, že jejich vozy nebudou připravené pro Bahrajn. Rychle jsme začali jednat s FOM a díky Berniemu Ecclestonovi se objevila tato nová možnost."

O místo ve formuli 1 usiluje také Bertrand Baguette, ale své šance u Camposu vidí jako minimální. "Formule 1 je mým cílem," zopakoval. "Stále je tu malá šance, že budu na startovním roštu první Grand Prix, ale můj rozpočet není dostatečný. Sponzoři chtějí, abych měl smlouvu, než mi pomůžou, ale abyste získali smlouvu, potřebujete peníze. Také jsou tu možnosti ve formuli Superleague, IRL, a GP2, ale nic není rozhodnuto."

Diskuze (4) Další článek: Force India má nového technického ředitele, Keye nahradil Smith
16:32 | Zajímavé. Podle webu odkaz míří bývalý šéf Porsche v LMP1 Andreas Seidl do vedení McLarenu.
7. prosince | Oprava: Gala FIA zdá se už teď. odkaz
6. prosince | Toto Wolff prozradil, že si při oslavách titulu poranil přední zkřížený vaz.
6. prosince | Jak se vám líbila letošní sezóna? Oznámkujte ji jako ve škole