Lopez by si mohl k týmu Lotus koupit i automobilku, jeho zájem trvá

Automobilka Lotus pokračuje ve spolupráci s týmem formule 1, přičemž s napětím sleduje, co udělá její majitel. Ten by ji mohl prodat.
Lopez by si mohl k týmu Lotus koupit i automobilku, jeho zájem trvá

Lopez si coby vlastník týmu Lotus smluvně pojistil práva na používání názvu Lotus ve formuli 1 až do roku 2017 a podle svých slov není na britské automobilce už nijak závislý.

Rozjíždějící se spolupráci, která začala v roce 2010, ukončil proto, že se britská automobilka dostala do problémů. Automobilku Lotus vlastní malajsijský Proton. A novým majitelem Protonu se nedávno stala skupina DRB-HICOM. Nikdo zatím neví, jaké dopady tato změna bude mít na automobilku Lotus, ale Lopez vidí příležitost ke koupi.

"Genii (Lopezova společnost) je naším velmi dobrým partnerem ve formuli 1 a máme s ní velmi dobrý vztah," uvedl šéf skupiny Lotus Dany Bahar pro list EDP24. "Od prvního dne jsme měli společný cíl v tom smyslu, že tým formule 1 a automobilka dávají společně smysl."

"Přiblížili jsme se o krok ke sjednocení značky, i když jsou naše společnosti úplně oddělené. To je skutečně velký krok. Co se stane, to se stane. Genii vyjádřila zájem (o koupi automobilky Lotus) a pokud to bude dobrý obchod, proč by mít zájem neměli? Myslím, že by to dávalo smysl."

Pokud by Lopez automobilku Lotus koupil, vydal by se tak po stopách svého nepřímého konkurenta Tonyho Fernandese, který si ke svému týmu koupil Caterham.

Další článek: Rosberg dodatečně oslaví vítězství ve stříbrném šípu z roku 1955