Loňským časům na kolo se přiblížíme na konci roku, odhaduje Button

Nové vozy jsou ve svých prvních verzích výrazně pomalejší než jejich předchůdci, ale Jenson Button upozornil, že budou skokově zrychlovat.
Loňským časům na kolo se přiblížíme na konci roku, odhaduje Button

Do Jerezu si týmy přivezly monoposty v základních konfiguracích a pohonné jednotky nepracovaly naplno, což se ve srovnání s loňskými prvními testy projevilo pomalejšími časy o více než pět sekund.

Že by formule 1 byla pomalejší než GP2, ale nehrozí. "Ne, ale budou na některých okruzích mnohem blíž," hodnotil Button. "V rychlých pasážích budeme rychlejší, ale ne o moc."

Britský pilot očekává, že se formule 1 začne GP2 rychle vzdalovat.

"Je to první test s velmi novým kompletem. Loni se pravidla skoro nezměnila, takže jsme v prvním testu byli rychlí a zlepšili se do prvního závodu, ale ne o moc."

"Zatímco teď, až přijedeme na první závod, budou všichni mnohem rychlejší. Po třech závodech ukrojíme další velký kus času na kolo."

"Na konci roku asi nebudeme moc daleko (loňským časům), myslím, že tak pár sekund, bude to dobré, až se s tím pořádně popasujeme."

Další článek: Ferrari si pro letošní rok nechává tři testovací jezdce

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10