Loňským časům na kolo se přiblížíme na konci roku, odhaduje Button

Nové vozy jsou ve svých prvních verzích výrazně pomalejší než jejich předchůdci, ale Jenson Button upozornil, že budou skokově zrychlovat.
Loňským časům na kolo se přiblížíme na konci roku, odhaduje Button

Do Jerezu si týmy přivezly monoposty v základních konfiguracích a pohonné jednotky nepracovaly naplno, což se ve srovnání s loňskými prvními testy projevilo pomalejšími časy o více než pět sekund.

Že by formule 1 byla pomalejší než GP2, ale nehrozí. "Ne, ale budou na některých okruzích mnohem blíž," hodnotil Button. "V rychlých pasážích budeme rychlejší, ale ne o moc."

Britský pilot očekává, že se formule 1 začne GP2 rychle vzdalovat.

"Je to první test s velmi novým kompletem. Loni se pravidla skoro nezměnila, takže jsme v prvním testu byli rychlí a zlepšili se do prvního závodu, ale ne o moc."

"Zatímco teď, až přijedeme na první závod, budou všichni mnohem rychlejší. Po třech závodech ukrojíme další velký kus času na kolo."

"Na konci roku asi nebudeme moc daleko (loňským časům), myslím, že tak pár sekund, bude to dobré, až se s tím pořádně popasujeme."

Diskuze (13) Další článek: Ferrari si pro letošní rok nechává tři testovací jezdce
18:46 | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
10:04 | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
1:59 | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.
23. října | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod Verstappen