Loňským časům na kolo se přiblížíme na konci roku, odhaduje Button

Nové vozy jsou ve svých prvních verzích výrazně pomalejší než jejich předchůdci, ale Jenson Button upozornil, že budou skokově zrychlovat.
Loňským časům na kolo se přiblížíme na konci roku, odhaduje Button

Do Jerezu si týmy přivezly monoposty v základních konfiguracích a pohonné jednotky nepracovaly naplno, což se ve srovnání s loňskými prvními testy projevilo pomalejšími časy o více než pět sekund.

Že by formule 1 byla pomalejší než GP2, ale nehrozí. "Ne, ale budou na některých okruzích mnohem blíž," hodnotil Button. "V rychlých pasážích budeme rychlejší, ale ne o moc."

Britský pilot očekává, že se formule 1 začne GP2 rychle vzdalovat.

"Je to první test s velmi novým kompletem. Loni se pravidla skoro nezměnila, takže jsme v prvním testu byli rychlí a zlepšili se do prvního závodu, ale ne o moc."

"Zatímco teď, až přijedeme na první závod, budou všichni mnohem rychlejší. Po třech závodech ukrojíme další velký kus času na kolo."

"Na konci roku asi nebudeme moc daleko (loňským časům), myslím, že tak pár sekund, bude to dobré, až se s tím pořádně popasujeme."

Další článek: Ferrari si pro letošní rok nechává tři testovací jezdce

15. ledna | Romain Grosjean by mohl letos závodit v IndyCar. Je spojován s týmem Dale Coyne Racing
15. ledna | Zatímco Leclerc je v karanténě, Sainz je v Maranellu. Poprvé usedne do simulátoru Ferrari.
15. ledna | Junioři Red Bullu Jüri Vips a Liam Lawson budou ve formuli 2 jezdit za tým Hitech. Ve formuli 3 pak budou za stejný tým jezdit další junioři Red Bullu Jak Crawford Ajumu Isawa.
14. ledna | Kevin Magnussen se stal otcem, narodila se mu dcera Laura.