Loňská prohra mě netrápila dlouho, říká Rosberg

Němec už myslí pouze na novou sezónu a další pokus vybojovat mistrovský titul.
Loňská prohra mě netrápila dlouho, říká Rosberg

Nico Rosberg se nechal slyšet, že mu trvalo pouze pár dní hodit za hlavu zklamání z neúspěchu v loňské bitvě o mistrovský titul formule 1.

Rosberg prohrál svůj celosezónní souboj s týmovým kolegou Lewisem Hamiltonem, jenž zakončil dominantní rok Mercedesu ziskem druhého titulu v kariéře. Také pro letošní sezónu je favoritem Brit, Rosberg však hodlá být mnohem silnějším soupeřem.

„Naštěstí to člověka pustí celkem rychle, ať už jde o úspěch, nebo neúspěch, pár dnů a je to pryč,“ řekl Rosberg v rozhovoru pro Sky Sports.

„V tomto případě to bylo skvělé, protože když uspějete, tak to tak dobré není, jelikož si ten pocit chcete vychutnávat déle, vždycky to má však jen krátkého trvání. Já jsem rozhodně připravený jít do toho znovu, byla to dlouhá přestávka.

Pro mě to byla nová zkušenost a já nevěděl, jaké to bude, bylo ale snadné vypnout, protože nakonec nejde jen o závodění. Letos v zimě, když jsem trávil čas s rodinou, jsem si to znovu uvědomil a ty chvíle si užíval.“

Mercedes si v roce 2014 mohl užívat dominantního postavení díky technické převaze. Pro letošní sezónu byl uvolněn zákaz vývoje pohonných jednotek, přesto se však velké míchání na čele neočekává.

„Tou hlavní výzvou pro mě je být tak dobrý, jak dovedu a být lepší než kdy dřív. Druhou výzvou bude zejména pokusit se porazit Lewise a pak se také snažit porážet ostatní týmy, nemáme tušení, jak na tom jsme, takže musíme počkat a uvidíme.

Samozřejmě stavíme na velice silném základu z loňska, takže šance jsou vysoké, ale nikdy nevíte.“

Další článek: Video: Jak jezdci procvičují krční svalstvo

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10