Loni sprint, letos vytrvalostní závody, hodnotí změny Alguersuari

Pneumatiky Pirelli výrazně změnily formuli 1. Jaime Alguersuari ví, že letos hrají klíčovou roli a snižují vliv kvalifikace, ale přiznává, že Toro Rosso s nimi neumí dobře pracovat.
Loni sprint, letos vytrvalostní závody, hodnotí změny Alguersuari

"Závody jsou teď ve srovnání s kvalifikacemi mnohem důležitější," uvedl španělský pilot pro GPWeek. "Loni se závody mnohem více podobaly sprintu, dlouhé kvalifikaci, zatímco dnes jsou to spíš vytrvalostní závody."

Tyto změny nastaly proto, že na žádost vedení formule 1 vydrží pneumatiky mnohem kratší vzdálenosti. Velmi důležité je tedy s nimi šetrně zacházet, což je disciplína, ve které Toro Rosso zatím nevyniká. Zvlášť ve srovnání se soupeři.

"Myslím, že se oba (s Buemim) musíme naučit trochu lépe starat o pneumatiky," přiznal Alguersuari. "A také tým se musí naučit, jak snížit opotřebení, abychom pneumatiky využívali lépe, hlavně v neděli. Tak to je. Myslím, že má letošní auto větší rezervy ve vývoji a vylepšování, takže věřím, že v budoucnu můžeme dokázat hodně."

"Musíme pochopit všechny změny, které nastaly od minulého roku, protože se opravdu trápíme. Pneumatiky jsou velmi odlišné a my jim ještě nerozumíme stoprocentně, ale to podle mě platí i pro ostatní týmy. V každém případě budeme muset být šikovní a pochopit je dřív než ostatní, abychom zmenšili opotřebení zadních pneumatik a zrychlili."

"Vezměme si jako příklad Sauber. V kvalifikaci se zdá být jejich auto na naší úrovni, ale v neděli dokáže na ojetých pneumatikách zajíždět časy, které nás nechávají v úžasu. Může jim stačit jedna zastávka v boxech, zatímco my jedeme na tři. To je to důležité - závod, závod, závod!"

S ostatními novinkami letošní sezóny, což jsou zadní pohyblivé křídlo a systém na rekuperaci kinetické energie, dosáhlo podle Alguersuariho Toro Rosso dobré úrovně.

Další článek: Quaife-Hobbs absolvoval úspěšný debut ve voze F1 v testech Virginu

12:46 | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
11:48 | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00