Loni měl Renault lepší vůz, tvrdí Piquet

Letos se zřejmě nepodaří zopakovat vzestup v závěru sezóny.
Týmu Renault se vstup do sezóny nevydařil podobně jako loni, ale doufal, že stejně jako v minulém roce svůj vůz vylepší natolik, aby mohl nakonec znovu bojovat o vítězství v závodech. Podle Nelsona Piqueta to ale zřejmě možné nebude, protože loňský R28 byl lepší než letošní monopost.

"Myslím, že jsme loni měli lepší vůz než letos," řekl Piquet pro Autosport. "Loni jsme dosahovali lepšího pokroku..., nebo se možná letos ostatní zlepšují rychleji."

"Vývoj nikdy nekončí. Klíčem je vyvíjet vůz rychleji než ostatní. Pro nás to v druhé polovině sezóny nebude jednoduché."

Podle Brazilce se letos navíc projevují rozdíly mezi finančními zdroji týmů.

"Teď je vidět, jaký rozdíl je u týmů s velkým rozpočtem, protože mají k dispozici hodně lidí, kteří můžou pracovat mnoho hodin denně, zatímco malé týmy si tohle dovolit nemůžou," řekl.

Nadějí se však Renault nevzdává a věří, že by vylepšení vozu mohla znamenat umístění mezi prvními pěti v cíli závodů.

"Střed pole je velmi vyrovnaný. Doufejme, že budeme mít příští závod nějaké úpravy. Vůz je OK a tým stále věří, že můžeme bojovat o top 5. V prvním testu v Portugalsku vůz hodně ztrácel, ale dohnali jsme to. Ale pořád je to těžké," uvedl Piquet.

Tým Renault získal v letošní sezóně doposud 11 bodů, všechny ale přivezl Fernando Alonso. Nelson Piquet patří spolu s Nakadžimou, Fisichellou a Sutilem do čtveřice jezdců, která letos ještě nebodovala.
Další článek: Model monopostu F1 Campos Meta bude hotový příští týden

17:05 | Matteo Nannini to letos zkoušel ve F3 i F2 současně. V Monaku a Baku ho ale ve voze HWA nahradí testovací jezdec Williamsu Jack Aitken.
11:45 | Turecko zpět ve hře? Místní věří, že by mohli mít šanci po Monze místo Singapuru nebo Japonska. Úplně nereálné to není. Singapur zrušil Světové ekonomické fórum plánované na srpen. Novinář Joe Saward píše, že místní moc nevěří, že se tam letos pojede závod F1.
17. května | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00