Loni měl Renault lepší vůz, tvrdí Piquet

Letos se zřejmě nepodaří zopakovat vzestup v závěru sezóny.
Týmu Renault se vstup do sezóny nevydařil podobně jako loni, ale doufal, že stejně jako v minulém roce svůj vůz vylepší natolik, aby mohl nakonec znovu bojovat o vítězství v závodech. Podle Nelsona Piqueta to ale zřejmě možné nebude, protože loňský R28 byl lepší než letošní monopost.

"Myslím, že jsme loni měli lepší vůz než letos," řekl Piquet pro Autosport. "Loni jsme dosahovali lepšího pokroku..., nebo se možná letos ostatní zlepšují rychleji."

"Vývoj nikdy nekončí. Klíčem je vyvíjet vůz rychleji než ostatní. Pro nás to v druhé polovině sezóny nebude jednoduché."

Podle Brazilce se letos navíc projevují rozdíly mezi finančními zdroji týmů.

"Teď je vidět, jaký rozdíl je u týmů s velkým rozpočtem, protože mají k dispozici hodně lidí, kteří můžou pracovat mnoho hodin denně, zatímco malé týmy si tohle dovolit nemůžou," řekl.

Nadějí se však Renault nevzdává a věří, že by vylepšení vozu mohla znamenat umístění mezi prvními pěti v cíli závodů.

"Střed pole je velmi vyrovnaný. Doufejme, že budeme mít příští závod nějaké úpravy. Vůz je OK a tým stále věří, že můžeme bojovat o top 5. V prvním testu v Portugalsku vůz hodně ztrácel, ale dohnali jsme to. Ale pořád je to těžké," uvedl Piquet.

Tým Renault získal v letošní sezóně doposud 11 bodů, všechny ale přivezl Fernando Alonso. Nelson Piquet patří spolu s Nakadžimou, Fisichellou a Sutilem do čtveřice jezdců, která letos ještě nebodovala.
Diskuze (49) Další článek: Model monopostu F1 Campos Meta bude hotový příští týden
13. července | Renault chystá pro Německo vylepšené přední křídlo.
11. července | Red Bull, Haas a Williams odjeli během druhého dne testů pro Pirelli v Silverstonu 257 kol.
11. července | Pro Pirelli dnes v Silverstonu testují stejně jako včera Grosjean, Kubica a Buemiho vystřídal Verstappen.
10. července | Toro Rosso stále vyšetřuje selhání zavěšení na voze B. Hartleyho v posledním tréninku.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 21. července 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10