Loni jsem se až moc zaměřil na Vettela, přiznal Webber

Mark Webber se v souboji o loňský titul nechal unést rivalitou mezi ním a týmovým kolegou Vettelem, v důsledku čehož ztratil soustředění na šampionát.
Loni jsem se až moc zaměřil na Vettela, přiznal Webber

Webber dlouhou dobu loňský pohár jezdců vedl, ale v Koreji na začátku závodu chyboval, havaroval, nezískal žádné body, první místo v šampionátu ztratil a už jej nikdy nezískal zpět.

"Nechtěl jsem, aby mě porazil Sebastian," vysvětloval Webber pro Times. "S instinktem soutěživosti se pohybujete na tenké hranici. Říkáte si: ´Dnes nechci být poražen´, jste napjatí a na celkový obraz téměř zapomenete. Zlomil ten den Vettel Webbera? Dá se říct, že asi ano."

"V tom závodě jsem udělal víc chyb než za dlouhou dobu předtím. Do smyku jsem se nedostal, nebo kontrolu nad vozem jsem neztratil skoro rok a půl, ale v té zatáčce (č. 12) jsem měl horkou chvilku už v tréninku a v závodě jsem najel na bílou čáru a boural."

"Je to jedna ze silných stránek Sebastiana. Když je na začátku závodu mokro, šněruje si to tak, aby jezdec za ním nic neviděl. S odstupem času si pomyslíte: ´Proč jsem to neudělal jinak? Proč jsem si to nenechal na jindy, jak to dělávám?´ Ale říkáte si: ´Sebastian je jeden z tvých soupeřů a potřebuješ ho porazit.´ Z hlediska šampionátu to asi bylo špatně, ale.."

Australan však věří, že šanci bojovat o titul bude mít znovu letos. A je přesvědčený, že mu Red Bull dá stejné podmínky jako Vettelovi.

Diskuze (53) Další článek: Mercedes dokončil převzetí svého týmu, je stoprocentním vlastníkem
12:51 | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
11:26 | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.
19:37 | Pneumatiková mezera bude i na Hungaroringu. Pirelli tam nominuje střední, měkkou a ultraměkkou.
17:39 | Podle jezdců Mercedesu vydrží hypedměkké pneumatiky v závodě maximálně 7 kol.
24. května | Žádný trest pro Maxe Verstappena za couvání z únikové zóny v první zatáčce.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10