Loni jsem se až moc zaměřil na Vettela, přiznal Webber

Mark Webber se v souboji o loňský titul nechal unést rivalitou mezi ním a týmovým kolegou Vettelem, v důsledku čehož ztratil soustředění na šampionát.
Loni jsem se až moc zaměřil na Vettela, přiznal Webber

Webber dlouhou dobu loňský pohár jezdců vedl, ale v Koreji na začátku závodu chyboval, havaroval, nezískal žádné body, první místo v šampionátu ztratil a už jej nikdy nezískal zpět.

"Nechtěl jsem, aby mě porazil Sebastian," vysvětloval Webber pro Times. "S instinktem soutěživosti se pohybujete na tenké hranici. Říkáte si: ´Dnes nechci být poražen´, jste napjatí a na celkový obraz téměř zapomenete. Zlomil ten den Vettel Webbera? Dá se říct, že asi ano."

"V tom závodě jsem udělal víc chyb než za dlouhou dobu předtím. Do smyku jsem se nedostal, nebo kontrolu nad vozem jsem neztratil skoro rok a půl, ale v té zatáčce (č. 12) jsem měl horkou chvilku už v tréninku a v závodě jsem najel na bílou čáru a boural."

"Je to jedna ze silných stránek Sebastiana. Když je na začátku závodu mokro, šněruje si to tak, aby jezdec za ním nic neviděl. S odstupem času si pomyslíte: ´Proč jsem to neudělal jinak? Proč jsem si to nenechal na jindy, jak to dělávám?´ Ale říkáte si: ´Sebastian je jeden z tvých soupeřů a potřebuješ ho porazit.´ Z hlediska šampionátu to asi bylo špatně, ale.."

Australan však věří, že šanci bojovat o titul bude mít znovu letos. A je přesvědčený, že mu Red Bull dá stejné podmínky jako Vettelovi.

Diskuze (53) Další článek: Mercedes dokončil převzetí svého týmu, je stoprocentním vlastníkem
8:55 | Pascal Wehrlein bude jezdit ve formuli E, takže do Toro Rosso zdá se nepůjde...
15. října | Latifi se sveze s vozem Force Indie v prvních trénincích v Austinu, Mexiku a Brazílii.
15. října | Heineken se stane partnerem formule E
14. října | Závod WEC ve Fudži vyhrála Toyota 7 před Toyotou 8 (Alonso). Bylo to první vítězství tohoto vozu v letošní sezóně.

GP USA 2018

Pátek 19. října 2018
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 20. října 2018
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 21. října 2018
Závod 20.10