Londýnský soud zkoumá detaily podezřelého prodeje podílu ve formuli 1

Bernie Ecclestone je předmětem zájmu soudů nejen v Německu, ale také doma v Británii. A to kvůli stejné korupční kauze s Gerhardem Gribkowskym.
Londýnský soud zkoumá detaily podezřelého prodeje podílu ve formuli 1

Ecclestone byl v Německu formálně obviněn z toho, že podplatil Gerharda Gribkowskyho 44 milióny dolarů, aby zajistil prodej podílu ve formuli 1 pod tržní cenou. Gribkowsky už byl odsouzen za přijetí úplatku a ovlivnění prodeje bankou BayernLB společnosti CVC v roce 2006.

Na základě toho podala v Británii žalobu společnost Constantin Medien. Ta byla předchozím vlastníkem podílu ve formuli 1, ale protože ho nesplatila, přešel právě na Bayern LB. Constantin Medien v žalobě tvrdí, že kdyby byl pak podíl prodán CVC za tržní cenu, tak by Constantin Medien nejen splatila svůj dluh, ale ještě by jí BayernLB doplatila částku, která je teď odhadnuta na 171 miliónů dolarů.

BayernLB prodala podíl ve formuli 1 společnosti CVC za 814 miliónů dolarů, ale hned další rok vyšlo podle Constantin Medien najevo, že hodnota podílu byla 2,8 miliardy, a to díky refinancování půjčky.

Londýnský soud žalobu nesmetl ze stolu a podle Financial Times si od CVC vyžádal dokumenty relevantní k tehdejším transakcím. CVC se brání, že podíl ve formuli 1 nekupovala pod cenou, a rychlý nárůst tržní hodnoty vysvětluje novými zdroji příjmů formule 1, jako je GP Abú Zabí.

Během líčení vyšlo také najevo, že šéf CVC Donald Mackenzie popsal Ecclestona jako "velmi mocného a těžko zvládnutelného."

Další článek: Ferrari: Proti Mercedesu nepostupovala FIA dostatečně odvážně

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.