Londýnský soud zkoumá detaily podezřelého prodeje podílu ve formuli 1

Bernie Ecclestone je předmětem zájmu soudů nejen v Německu, ale také doma v Británii. A to kvůli stejné korupční kauze s Gerhardem Gribkowskym.
Londýnský soud zkoumá detaily podezřelého prodeje podílu ve formuli 1

Ecclestone byl v Německu formálně obviněn z toho, že podplatil Gerharda Gribkowskyho 44 milióny dolarů, aby zajistil prodej podílu ve formuli 1 pod tržní cenou. Gribkowsky už byl odsouzen za přijetí úplatku a ovlivnění prodeje bankou BayernLB společnosti CVC v roce 2006.

Na základě toho podala v Británii žalobu společnost Constantin Medien. Ta byla předchozím vlastníkem podílu ve formuli 1, ale protože ho nesplatila, přešel právě na Bayern LB. Constantin Medien v žalobě tvrdí, že kdyby byl pak podíl prodán CVC za tržní cenu, tak by Constantin Medien nejen splatila svůj dluh, ale ještě by jí BayernLB doplatila částku, která je teď odhadnuta na 171 miliónů dolarů.

BayernLB prodala podíl ve formuli 1 společnosti CVC za 814 miliónů dolarů, ale hned další rok vyšlo podle Constantin Medien najevo, že hodnota podílu byla 2,8 miliardy, a to díky refinancování půjčky.

Londýnský soud žalobu nesmetl ze stolu a podle Financial Times si od CVC vyžádal dokumenty relevantní k tehdejším transakcím. CVC se brání, že podíl ve formuli 1 nekupovala pod cenou, a rychlý nárůst tržní hodnoty vysvětluje novými zdroji příjmů formule 1, jako je GP Abú Zabí.

Během líčení vyšlo také najevo, že šéf CVC Donald Mackenzie popsal Ecclestona jako "velmi mocného a těžko zvládnutelného."

Další článek: Ferrari: Proti Mercedesu nepostupovala FIA dostatečně odvážně

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10