Loic Bigois z Brawnu GP získal cenu pro aerodynamika roku

Za práci na voze BGP 001.
Tým Brawn GP vyhrál oba letošní tituly a na Světovém sympoziu motorsportu v Oxfordu se mu dostalo dalšího ocenění. Loic Bigois získal cenu Dina Tosa pro nejlepšího aerodynamika sezóny 2009.

"Jsem velmi hrdý, že můžu přijmout tuto cenu jménem aerodynamického oddělení Brawnu GP," řekl Bigois. "Chtěl bych vyslovit přání. Pořadatelé by měli pro příští rok změnit název tohoto ocenění z aerodynamika roku na aerodynamické oddělení roku."

"Tento výsledek je výsledkem týmové práce, celého oddělení, ne jen jednotlivce. Rok 2009 byl pro nás úspěšný, ale také velmi náročný. V rámci jednoho týdne v březnu jsme získali dvojité vítězství v Melbourne a museli propouštět v továrně."

"Ve skutečnosti bylo těžké si úspěchy v té době užívat a tuto cenu chci věnovat celému oddělení aerodynamiky, lidem, kteří tam stále jsou i těm, kteří v březnu odešli, nebo se vrátili k Hondě do Japonska. Všem děkuji za jejich přínos."

Devětačtyřicetiletý Bigois vstoupil do formule 1 v roce 1990 s týmem Ligier. Během své kariéry pracoval dále v týmech Sauber, Prost a Minardi. Od roku 2003 vedl oddělení aerodynamiky Williamsu, z kterého přestoupil k Hondě v roce 2007. V týmu setrval i po odchodu japonské automobilky z formule 1.
Další článek: Briatore se soudí s FIA, verdikt padne až v lednu

14:49 | Za tým Charouz ve F3 bude letos jezdit sedmnáctiletý francouzský jezdec Reshad de Gerus.
14:35 | FIA potvrdila odklad závodu 24 hodin Le Mans z poloviny června na 21. a 22. srpna. Pořadatelé věří, že v té době budou moci přivítat větší počet fanoušků.
14:10 | Pietro Fittipaldi bude opět zastupovat Romaina Grosjeana. Tentokrát v IndyCar v závodech (ovály), kterých se Grosjean nezúčastní.
11:19 | Jack Aitken zůstává rezervním jezdcem Williamsu.