Loga Hondy se vrací na vozy Red Bullu a AlphaTauri. Sergio Pérez bude vyučovat

Red Bull posiluje partnerství s Hondou. Loga japonské automobilky se vrací na vozy obou týmů rakouského výrobce energetických drinků.
Foto: Red Bull
Loga Hondy se vrací na vozy Red Bullu a AlphaTauri. Sergio Pérez bude vyučovat | Foto: Red Bull

Red Bull bude do konce roku 2025 i nadále používat pohonné jednotky Honda. Japonská automobilka ale na konci loňského roku z formule 1 „odešla“. Spolupráce se zmenšila a na vozech bylo jen malé logo HRC (Honda Racing Corporation).

Nyní se situace mění. Od Velké ceny Japonska bude na vozech Red Bullu i AlphaTauri opět také plnohodnotné logo Hondy.

Sergio Pérez převezme roli ambasadora jezdecké akademie Honda Racing School (HRS). „Semestr“ zahájí přednáškou pro studenty HRS v listopadu.

V neděli 27. listopadu proběhne HRC THANKS DAY, kterého se zúčastní jezdci obou týmů. 

„Honda v průběhu našeho partnerství významně investovala do hybridní technologie,“ řekl Christian Horner. 

„Díky tomu byly zajištěny dodávky konkurenceschopných pohonných jednotek pro oba týmy, za což jsme velmi vděční. Naším společným cílem je pokračovat v dodávání dominantních motorů a dosáhnout v následujících třech letech co největšího úspěchu.“

„Logo HRC na nose a logo Honda na boku závodních strojů obou týmů představují silné pouto mezi Hondou a skupinou Red Bull,“ řekl prezident Honda Racing Corporation Kodži Watanabe.

„Prostřednictvím technické podpory poskytované HRC bude Honda plně podporovat výzvy, kterým tyto stroje čelí, aby se staly ‚nejrychlejšími na světě‘. Jsme velmi potěšeni, že tyto stroje budou představeny na japonské grand prix, kde Honda figuruje jako titulní sponzor.“

Spekuluje se, že by spolupráce mezi Red Bullem a Hondou mohla pokračovat také po roce 2025 – Honda by mohla být partnerem Red Bullu, který už vyvíjí svou pohonnou jednotku pro novou éru.

Další článek: Druhý trénink v Suzuce potrvá 90 minut

Témata článku: , , ,

Aktuality

10:30 | Portimao chce pořádat závody, Čína vypadla... aktuálně je Portugalsko jednou z reálných možností. 
1. prosince | Rezervním jezdcem McLarenu ve F1 bude Alex Palou, který závodí v IndyCar (od roku 2024 tam bude závodit za McLaren). 
30. listopadu | Logan Sargeant bude ve formuli 1 závodit s číslem 2, které jako poslední používal Stoffel Vandoorne v roce 2018. 
30. listopadu | McLaren pro formuli E. Za volant se posadí René Rast a Jake Hughes