Loajalita jezdců nás povzbuzuje, říká Boullier

Náklonnost Buttona s Alonsem pomáhala McLarenu prokousat se těžkým obdobím.
Loajalita jezdců nás povzbuzuje, říká Boullier

Sportovní ředitel týmu McLaren Éric Boullier se nechal slyšet, že loajalita Fernanda Alonsa a Jensona Buttona pomohla týmu zvládnut náročnou loňskou sezónu.

McLaren zažil v roce 2015 velice nepovedený ročník, když v konečném pořadí Poháru konstruktérů dosáhl pouze na deváté místo, zejména kvůli nekonkurenceschopné pohonné jednotce navrátivší se Hondy.

Button s Alonsem dohromady posbírali pouze 27 bodů, přesto však zachovali spíše pozitivní přístup, i když v některých momentech byla jejich frustrace jasně hmatatelná.

„Miluji to spojení, které si s jezdci vytvoříte,“ řekl Boullier. „To je vlastně jeden z důvodů, proč jsem opustil DAMS, kde jsem působil jako generální ředitel, a koncem roku 2008 jsem šel ke Gravity (program výchovy mladých jezdců založen Gérardem Lópezem a Éricem Luxem, bývalými majiteli Lotusu).

Když jezdec skutečně důvěřuje svému závodnímu inženýrovi, a když se nad tím zamyslíte, on vkládá do vašich rukou svůj život, skutečně ho můžete rozvinout a posunout k výjimečným věcem tím, že ho postavíte mimo jeho komfortní zónu.

To je zřejmě část té práce, která mi chybí ze všeho nejvíce, dokonce víc než technická stránka věci.

Ale i tak, moje pozice mi umožňuje být blízko Fernandovi a Jensonovi. Jako každý velký šampion jsou posedlí vyhráváním. Dokud nemají přesně to, co chtějí, neustále staví tým pod tlak.

Když víte, jak zvládnout očekávání, znovu je ujistit o tom, jakým směrem jdeme, tehdy vám začnou věřit. Co je pro mě opravdu důležité, je fakt, že až do samotného konce loňské sezóny zůstali loajální.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Magnussen nahradí u Renaultu Maldonada, píše Autosport

22:04 | Tak Norrisův druhý trénink neukončilo předčasně poškození podlahy (i když to měl také), ale problém s pohonnou jednotkou.
17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink Russell (54.713)
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10