Liuzziho čeká domácí závod, v Monze pojede už popáté

Tým HRT si dal za cíl dokončit italskou Grand Prix s oběma vozy. Důležité bude správné fungování brzd, shodují se oba jezdci.
Liuzziho čeká domácí závod, v Monze pojede už popáté

Vitantonio Liuzzi sice startoval ve Velké ceně Itálie už čtyřikrát, ale ani jednou se mu nepovedlo bodovat. To však nic nemění na skutečnosti, že se do Monzy vrací každý rok velice rád. "Závodit v domácí Grand Prix dodává jezdci vždy smíšené emoce. V Monze se chopím volantu monopostu F1 už popáté v kariéře a chci se opravdu velmi dobře předvést. Vždy se velmi těším, až zde budu závodit, protože je tu mé domácí publikum. Chci, aby se mi dařilo a aby to všechno do sebe zaklaplo. A pokud se tomu tak stane zrovna v Monze, bude to ještě příjemnější. Chci, aby se tato Grand Prix stala pro mé fanoušky speciální událostí. Připravil jsem si pro ně speciální překvapení," slíbil Ital.

"Co se týče závodění, víkend v Monze by mohl být velice ošidný. Jedním z klíčových faktorů bude dobrá mechanická přilnavost kvůli stabilitě při brzdění do šikan a dobrá trakce na výjezdu," dodal.

Daniel Ricciardo pevně věří, že si smůlu vybral už ve Velké ceně Belgie. Na své první odstoupení coby pilot F1 rychle zapomněl. "Nebude to poprvé v mé kariéře, kdy budu závodit v Monze, ale jako nováček ve formuli 1 budu za volantem úplně odlišného vozu. Počítám, že mě mé italské kořeny poženou za dobrým výkonem. Monza je speciální tratí, která vyžaduje odlišný přístup oproti ostatním okruhům, kde jsem závodil. Je to vysokorychlostní trať s nízkým přítlakem, která klade velké nároky na brzdění do šikan. Své první nedokončení v F1 z minulého závodu ve Spa bych chtěl nechat za sebou," ujistil Australan.     

Diskuze (2) Další článek: Monza si žádá dobré vyvážení a nízký přítlak, vědí u Sauberu
20:20 | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.
22. října | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
22. října | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
22. října | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00