Liuzzi zůstává jezdcem HRT a podílí se na vývoji nového monopostu

HRT sice zatím neoznámilo jméno druhého závodního pilota, ale ani se nerozloučilo s Toniem Liuzzim. Ital pracuje dál jako obvykle.
Liuzzi zůstává jezdcem HRT a podílí se na vývoji nového monopostu

"V tuto chvíli je všechno nejasné," řekl Liuzzi o situaci v HRT pro 422race.com. "Hlavní problém je, že tým nemá rozpočet, takže hodnotí každou možnost, jak získat peníze a mít dva jezdce."

"Já jsem teď stále vázán k HRT, protože mám smlouvu na další dva roky, ale všechno je třeba ještě dohodnout, protože hledají sponzory. Určitě by si chtěli nechat mě a Pedra (de la Rosu), ale pořád čekáme v záloze."

Liuzzi dál pracuje pro HRT, ale ví, že mu to nezaručuje účast v letošní sezóně. "Jsem součástí projektu nového vozu, protože stále jsem jezdcem týmu," uvedl. "Vím, že se situace může každou chvíli změnit, stejně jako u všech ostatních týmů. Smlouvy mají v současnosti jen malou váhu, protože vždy může přijít mladý jezdec a sedačku si koupit. Tak to chodí."

Pokud Liuzzi o místo závodního jezdce přijde, mohl být působit u jiné stáje jako záložník. "Tuto možnost vyhodnocujeme. Když se situace změní na poslední chvíli, určitě není snadné si najít místo v top týmu. V tuto chvíli jsem si jistý, že zůstanu u HRT, ale uvidíme. Před začátkem testů se to může změnit," dodal.

Další článek: Kubica podstoupil úspěšnou operaci zlomené nohy

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
17:30 | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10