Liuzzi věří, že zůstane závodním jezdcem HRT

Podle Tonia Liuzziho je na startovním roštu volná už jen jedna sedačka, protože existuje platná smlouva na místo týmového kolegy Pedra de la Rosy.
Liuzzi věří, že zůstane závodním jezdcem HRT

Po vlně zpráv z posledních týdnů zůstaly na startovním roštu už jen dvě volné závodní sedačky u týmů Williams a HRT. Šéf HRT Luis-Pérez Sala sice řekl, že s rozhodnutím o týmovém kolegovi de la Rosy tým nepospíchá, ale podle Liuzziho je už dávno rozhodnuto.

"Na začátku roku 2011 jsme uzavřeli dlouhodobou smlouvu s HRT. Nemělo smysl podepsat jen jednoletou smlouvu s týmem na takové úrovni, je třeba z toho udělat dlouhodobý projekt. Proto tu chci zůstat v roce 2012," řekl italský závodník pro Australian Motorsport News.

Ovšem od podpisu Liuzziho smlouvy se změnil majitel týmu, Carabanteho vystřídala investiční skupina Thesan Capital, která mimo jiné vyměnila šéfa stáje. Ital tedy jistotu mít nemůže, ale zůstává optimista.

"S týmem mám dlouhodobou smlouvu a myslím si, že jsou se mnou spokojeni," dodal. Sala ale v médiích říká, že HRT jedná s několika jezdci, přičemž z Toro Rosso propuštěný Alguersuari mezi ně údajně nepatří.

Další článek: O návratu Francie do kalendáře se rozhodne na začátku příštího roku

Témata článku: , ,