Liuzzi v Brazílii těsně unikl poranění nohy

Selhání techniky Force Indie zavinilo nehodu Vitantonia Liuzziho v Interlagosu a málem mu přivodilo i zranění nohy. Italský pilot nakonec vyvázl bez sebemenšího šrámu.
Liuzzi v Brazílii těsně unikl poranění nohy

Liuzzimu selhalo v druhé zatáčce zavěšení předního kola a Ital narazil do bariéry z pneumatik. Zažil přetížení, které na pár milisekund vyvrcholilo hodnotou 40 G. Force India se původně domnívala, že praskla tyč zavěšení, ale nakonec technici zjistili, že selhalo vahadlo. Přesnou příčinu stále vyšetřují.

Při nehodě část zavěšení prolomila kokpit a zastavila se až o jezdcovu nohu. Nařízla mu botu, ale na chodidlo už nedosáhla, takže Liuzzi těsně unikl zranění. V důsledku nehody musí Ital použít v Abú Zabí jiné šasi, na Yas Marině jezdí s exemplářem, který předtím tým nasadil jen do předsezónních testů.

Další článek: Lotus oznámil jezdce pro testy mladých talentů

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.