Liuzzi tvrdí, že má blízko k závodní sedačce u HRT

Vitantonio Liuzzi by mohl v letošní sezóně znovu závodit, v jednání o poslední volnou sedačku na roštu dosáhl s týmem Hispania Racing pokroku.
Liuzzi tvrdí, že má blízko k závodní sedačce u HRT

"Smlouvu zatím nemám, ale potřebují zkušeného jezdce a já jsem po rozchodu s Force Indií volný, takže všechny předpoklady tu jsou," řekl Liuzzi pro Autosprint.

Ital odmítá za sedačku platit a domnívá se, že si španělský tým uvědomil potřebu jezdce, který má zkušenosti a dokáže udávat směr při vývoji vozu.

"Jen tak s vozem jezdit po trati nemá smysl. Zkušenosti jsou dobré pro image týmu a budoucí potenciál," uvedl. "Když přijdou výsledky, můžete začít myslet na peníze z prodeje TV práv a finance od sponzorů. Řekněme, že tu je oboustranné úsilí, tedy i z mé strany a mého managementu, každá strana se snaží přispět."

Liuzzi věří, že by týmu mohl pomoci porazit ostatní nováčky. "Mým cílem je postavit kolem sebe tým, který vyvine stoprocentní úsilí, abychom se dostali před naše soupeře, kterými jsou Virgin a Lotus," prohlásil. "Nemá smysl snít o něčem větším, tým je malý a rozpočet omezený. Desáté místo mezi konstruktéry zůstává naším cílem a já vím, že to nebude snadné."

Diskuze (19) Další článek: Pravidla o safety caru se dočkala dalších změn
16. srpna | Alonso by se měl podle spekulací v následujících týdnech zúčastnit testu vozu IndyCar.
15. srpna | Podle některých spekulací oznámí McLaren v nejbližších dnech příchod Carlose Sainze.
14. srpna | Před 30 lety zemřel Enzo Ferrari.
14. srpna | Fernando Alonso má dnes něco oznámit. Nevíme, zda se to týká jeho kariéry nebo něčeho úplně jiného.

GP Belgie 2018

Pátek 24. srpna 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 25. srpna 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 26. srpna 2018
Závod 15.10