Liuzzi tvrdí, že má blízko k závodní sedačce u HRT

Vitantonio Liuzzi by mohl v letošní sezóně znovu závodit, v jednání o poslední volnou sedačku na roštu dosáhl s týmem Hispania Racing pokroku.
Liuzzi tvrdí, že má blízko k závodní sedačce u HRT

"Smlouvu zatím nemám, ale potřebují zkušeného jezdce a já jsem po rozchodu s Force Indií volný, takže všechny předpoklady tu jsou," řekl Liuzzi pro Autosprint.

Ital odmítá za sedačku platit a domnívá se, že si španělský tým uvědomil potřebu jezdce, který má zkušenosti a dokáže udávat směr při vývoji vozu.

"Jen tak s vozem jezdit po trati nemá smysl. Zkušenosti jsou dobré pro image týmu a budoucí potenciál," uvedl. "Když přijdou výsledky, můžete začít myslet na peníze z prodeje TV práv a finance od sponzorů. Řekněme, že tu je oboustranné úsilí, tedy i z mé strany a mého managementu, každá strana se snaží přispět."

Liuzzi věří, že by týmu mohl pomoci porazit ostatní nováčky. "Mým cílem je postavit kolem sebe tým, který vyvine stoprocentní úsilí, abychom se dostali před naše soupeře, kterými jsou Virgin a Lotus," prohlásil. "Nemá smysl snít o něčem větším, tým je malý a rozpočet omezený. Desáté místo mezi konstruktéry zůstává naším cílem a já vím, že to nebude snadné."

Další článek: Pravidla o safety caru se dočkala dalších změn

18:07 | Norris dostal za nájezd do boxů jen napomenutí. Sportovní komisaři přihlédli k podmínkám na trati.
17:31 | Pokud se díváme správně, tak by měl Stroll i přes penalizaci zůstat 11.
17:30 | Lance Stroll dostal penalizaci 10 sekund a 2 trestné body za kolizi s Gaslym.
16:25 | Norrisovi hrozí penalizace za špatný vjezd do boxů. V 16:45 půjde kde sportovním komisařům.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod Hamilton