Liuzzi si brousí zuby na první soupeře, alespoň v kvalifikaci

Hispania Racing se v Malajsii letos poprvé kvalifikovala do závodu, ale Vitantonio Liuzzi už pomýšlí na souboj s nejbližšími rivaly.
Liuzzi si brousí zuby na první soupeře, alespoň v kvalifikaci

Vozy HRT v Malajsii cíl neviděly a vzhledem k malému počtu odjetých kilometrů s F111 bude z tohoto pohledu těžká také Grand Prix Číny.

"Po víkendu v Malajsii si před tímto závodem mnohem víc věřím," řekl Liuzzi. "Věříme, že tým bude lépe fungovat. Máme mnohem víc dat pro práci a lepší představu o potřebách vozu. Také budeme mít úpravy, které nám pomůžou zrychlit a přiblížit se soupeřům."

Nejbližším soupeřem HRT je v současnosti Virgin, Lotus se zdá být zatím mimo dosah. "Naším cílem je kvalifikovat se blíž našim hlavním soupeřům, možná dokonce před nimi. Znovu je naším cílem dokončit závod a získat víc informací o voze, abychom byli lépe připraveni na evropské závody."

Hispania nasadila v Malajsii poprvé své letošní křídlo, které jí umožnilo zrychlit natolik, aby splnila kvalifikační limit. V Šanghaji nasadí další novinky. "Budeme mít menší vylepšení zadního křídla a dalších částí aerodynamiky," prozradil šéf týmu Colin Kolles. "Takže tu budou malá vylepšení, která jsou všechna součástí balíku úprav pro Turecko."

Další článek: Heidfeld věnoval své třetí místo Robertu Kubicovi

18:02 | Kdo bude ve vedení po prvním kole?
17:13 | Ricciardo dostal napomenutí za zdržení Strolla v Q1.
15:29 | Víkend Lewise Hamiltona: Sražený mechanik v tréninku, kontakt se zdí a poškozené přední křídlo v kvalifikaci, hodiny v rychlém kole (možná poškozené zadní křídlo).
13:35 | V Soči přestalo pršet a objevilo se dokonce sluníčko. Start kvalifikace snad ve 14:00 dle plánu.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00