Liuzzi se připravuje na novou sezónu, své místo považuje za jisté

Vitantonio Liuzzi se neobává, že by ho tým Force India mohl propustit, aby uvolnil sedačku Paulu di Restovi nebo Nicu Hülkenbergovi. Italský pilot proto normálně pokračuje v přípravách na příští sezónu.
Liuzzi se připravuje na novou sezónu, své místo považuje za jisté

"Pokaždé, když se hovoří o zájmu nějakého jezdce o Force Indii, tak to vždy vypadá, že mu budu muset uvolnit místo. To ale říkají jen některá média, protože já jsem v klidu," uvedl Liuzzi pro Autosprint. "V týmu mi o tom nikdo nic neřekl, na příští rok mám smlouvu a s ohledem na to pracuji. Cítím se v bezpečí, nejen co se mé smlouvy týče, ale také vzhledem ke vztahu, který s tímto týmem mám."

Podle Liuzziho není nic znepokojivého ani na skutečnosti, že v oficiální startovní listině jména jezdců Force Indie stále chybí. Ital připomněl, že tam nejsou uvedena ani některá jiná jména, která smlouvy už mají.

Force India nemá podle Liuzziho důvod se s ním rozloučit, tedy alespoň ne takový, který by souvisel s výkonností. "Pokud by se tým rozhodl mě propustit, tak by to nebylo kvůli mé rychlosti na trati," prohlásil. "Na ni si mi tým nikdy nestěžoval."

"Pokud se podíváme na předsezónní testy, tak když jsme jezdili ve stejném voze, vždy jsem byl stejně rychlý nebo rychlejší než Sutil. Od začátku sezóny se kvůli odlišným šasi výkony změnily. Telemetrie to jasně ukazuje."

Diskuze (20) Další článek: Nigel Mansell považuje nový Lotus Renault GP za ten "pravý" Lotus
17:24 | Laudy se zeptali, jak by řešil Verstappena: Vyměnil Za koho? Jeho mozek!
13:41 | Ferrari si nakonec nechá nové zadní zavěšení. Ve čtvrtek po problémech v Barceloně zkoušelo zpět staré zavěšení. To… odkaz
25. května | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
25. května | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.
24. května | Pneumatiková mezera bude i na Hungaroringu. Pirelli tam nominuje střední, měkkou a ultraměkkou.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink Ricciardo (1:11.786)
Kvalifikace Ricciardo (1:10.810)
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10