Liuzzi: Pro HRT nemusí být snadné se kvalifikovat do prvních závodů

Tým Hispania Racing bude s letošním vozem testovat při nejlepším dva dny, což může být vzhledem k návratu kvalifikačního pravidla 107 procent nebezpečné.
Liuzzi: Pro HRT nemusí být snadné se kvalifikovat do prvních závodů

Aby se jezdec mohl postavit na startovní rošt závodu, nesmí jeho čas v první části kvalifikace přesáhnout 107 procent nejrychlejšího času. A jelikož Hispania svůj nový vůz ještě ani nevyzkoušela, připustil Vitantonio Liuzzi mírné obavy.

"V tuto chvíli musím říct, že je to otazník," odpověděl na dotaz, zda bude těžké se kvalifikovat do prvních závodů sezóny. "Dokud s autem nevyjedeme, nebudeme to vědět. Ale myslím, že všechna čísla z továrny slibují dobrý začátek. V příštích dnech budeme muset hodně pracovat, jestli se nám podaří auto dostat na trať v pátek. Budeme ho muset poznat a co nejlépe nastavit."

Podle Liuzziho simulace ukazují, že letošní auto disponuje už větším přítlakem než to loňské. Proto pokud bude spolehlivé, měla by jeho výkonnost být dostačující. Dlouhodobým cílem pro letošní sezónu je porazit ostatní nováčky.

"Naším cílem je získat 10. místo v poháru konstruktérů," potvrdil. "Víme, že získat body nebude snadné, protože velké týmy jsou pořád vpředu. Ale já chci podpořit tým, poskytnout mu své zkušenosti a rychlost, a pomoci ve vývoji, aby byl co nejrychlejší a nejlepší."

Diskuze (23) Další článek: Pirelli má obavy z osmé zatáčky na Otodromu, připravuje extra tvrdou směs
12:51 | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
11:26 | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.
19:37 | Pneumatiková mezera bude i na Hungaroringu. Pirelli tam nominuje střední, měkkou a ultraměkkou.
24. května | Podle jezdců Mercedesu vydrží hypedměkké pneumatiky v závodě maximálně 7 kol.
24. května | Žádný trest pro Maxe Verstappena za couvání z únikové zóny v první zatáčce.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10