Liuzzi podle španělských médií jedná s Hispanií

Vitantonio Liuzzi se pro nadcházející sezonu nevešel do sestavy týmu Force India. Španělská média přinesla zprávu, že Ital jedná s Hispanií Racing.
Liuzzi podle španělských médií jedná s Hispanií

Přestože měl Vitantonio Liuzzi na rok 2011 u Force Indie platnou smlouvu, jeho loňský zaměstnavatel už s ním nepočítá. Italův manažer Peter Collins, který v minulosti vedl týmy Lotus a Benetton, se svému svěřenci snaží zajistit poslední volné sedadlo v týmu Hispania Racing.

Podle španělského deníku AS už jednání probíhají. Šéf Hispanie Colin Kolles už v minulosti naznačil, že s angažmá druhého jezdce k Narajnu Kartykejanovi počká na oznámení o jezdeckém složení indického týmu. Za Forci Indii nakonec nastoupí Adrian Sutil a Paul di Resta, testovacím a rezervním pilotem bude Nico Hülkenberg. Kolles dále potvrdil, že druhým jezdcem určitě nebude Bruno Senna, který s vozem HRT loni odjel osmnáct závodů. Liuzzimu by k angažmá mohly pomoci peníze, které snad dostane jako odstupné od Force Indie za předčasné ukončení smlouvy. Hispania pracuje na vlastním foze F111 a stále nepotvrdila, jestli v nadcházejícím týdnu při testech ve Valencii pojede pouze Kartykejan, nebo se do práce zapojí i další pilot. 

Vítěz formule 3000 z roku 2004 Liuzzi závodí v F1 od roku 2005. S vozy Red Bull, Toro Rosso a Force India odjel 63 velkých cen a získal 26 bodů. V loňském roce obsadil v celkové klasifikaci 15. místo s 21 body. Za týmovým kolegou Sutilem zaostal o čtyři příčky a 26 bodů.

Další článek: O případném porušení Dohody o omezení zdrojů bude jasno až v březnu