Liuzzi odmítá platit za závodní sedačku u HRT

Tonio Liuzzi je po vyhazovu z Force Indie bez práce a jediná volná závodní sedačka je u HRT. Ital by samozřejmě rád dál závodil, ale nechce za to platit.
Liuzzi odmítá platit za závodní sedačku u HRT

"Hádám, že by asi raději chtěli jezdce, který přinese peníze, ale to já neudělám. Nikdy jsem to nedělal a ani s tím nezačnu teď," řekl Liuzzi o HRT pro ESPNF1. "Přináším své zkušenosti, rychlost a pro tým udělám maximum, to je jisté."

"Co se týče ostatních věcí, udělám co je v mých silách, aby týmu pomohl najít sponzory, ale nemůžu si dovolit být platící jezdec. Týmu dám sto procent, jako vždy."

Italský pilot s HRT stále jedná a je přesvědčený, že by se tým mohl zlepšit. Ostatně šéf španělské stáje Colin Kolles tvrdí, že se HRT letos podaří rychlostně dohnat Virgin a Lotus.

"Jednají s několika sponzory a vypadá to dobře," potvrdil Liuzzi. "Takže je tu potenciál navýšit rozpočet týmu a možnost dalšího vývoje. Jestli bude konkurenceschopnější než loni? Určitě. Ale bude dostatečně konkurenceschopný? Nejsem si jistý. Je to otázka, protože všechno se děje pozdě, nové auto přijde pozdě a rozpočet je také omezený. Je to kritické, ale určitě mají zajímavé plány a jestli je uskuteční, bude to dobré."

Pokud by se Liuzzi s HRT nedohodl na závodní sedačce, mohl by si najít místo záložního pilota u lepšího týmu. Preference ale v tomto ohledu nemá. "Záleží to na tom, jaký by to byl tým, jaké by byly podmínky a další možnosti," vysvětloval. "Ve formuli 1 je všechno důležité, hodně věcí se mění každým měsícem, takže uvidíme. V tuto chvíli není nic rozhodnuto, jen vedeme pozitivní jednání a v příštích dnech uvidíme, jak to dopadne."

Diskuze (54) Další článek: Přečtěte si nové číslo magazínu F1sports s hodnocením testů v Barceloně
13:52 | Latifi se sveze s vozem Force Indie v prvních trénincích v Austinu, Mexiku a Brazílii.
11:45 | Heineken se stane partnerem formule E
14. října | Závod WEC ve Fudži vyhrála Toyota 7 před Toyotou 8 (Alonso). Bylo to první vítězství tohoto vozu v letošní sezóně.
12. října | Kvalifikace na první závod F3: Pole position získal Kuan Jü Čou. Armostrong 6., Schumacher 7., Ticktum 9.

GP USA 2018

Pátek 19. října 2018
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 20. října 2018
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 21. října 2018
Závod 20.10