Liuzzi: Malajsie je na splnění kvalifikačního limitu nejtěžší

Vitantonio Liuzzi se obává, že HRT nečeká v další Grand Prix o nic snazší úkol než v Austrálii. Navzdory novým dílům bude muset tým bojovat, aby se do závodu kvalifikoval.
Liuzzi: Malajsie je na splnění kvalifikačního limitu nejtěžší

"Myslím, že to tam bude jiné, ale pokud bych býval měl na začátku roku říct, který okruh je z hlediska pravidla 107 procent nejhorší, bohužel bych uvedl Malajsii kvůli jejím vlastnostem," přiznal italský pilot pro Espn.

Tým se bude snažit svým jezdcům usnadnit práci vylepšeným vozem. "Budeme mít hodně nových dílů, pořádný nos a přední křídlo, lepší tlumiče," prozradil Liuzzi. "Před Malajsií musíme změnit hodně věcí, takže myslím, že budeme v lepší formě."

Vzhledem k problematickému začátku Liuzzi poupravil letošní ambice Hispanie. "Reálným cílem je Virgin, i když před začátkem sezóny bylo naším konečným cílem desáté místo v šampionátu na konci roku," připomněl. "Je pravda, že Lotus nevypadal v Austrálii tak silně, ale první závod je vždy pro všechny těžký. Takže si budeme muset počkat, jak se jim bude dařit v Malajsii, než si stanovíme příliš ambiciózní cíl."

Co se týče opačného konce startovního pole, má Ital jasno. "Když se podívám na čelo roštu, myslím, že Red Bull může letos všem ujet a šampionát vyhrát," řekl. "Byl jsem překvapen rychlostí McLarenu, ale Red Bull byl už v testech přirozeně rychlý a loni byli samozřejmě také nejrychlejší, takže to mají snadnější. Pochybuji, že budou mít letos moc soupeřů, protože jsou opravdu rychlí, dokonce i ve srovnání s rokem 2010."

Další článek: Newey: McLaren se zlepšil díky tomu, že nás okopíroval