Liuzzi je přesvědčený, že si závodní sedačku u HRT udrží

Tým HRT má nejproměnlivější jezdecké složení ve startovním poli, ale Vitantonio Liuzzi považuje své angažmá za dlouhodobý projekt a věří, že zůstane i příští rok.
Liuzzi je přesvědčený, že si závodní sedačku u HRT udrží

HRT střídá jezdce podle potřeby a přísunu peněz od sponzorů, a dokonce i Liuzzi už musel jednou vyklidit své místo, když tým potřeboval nasadit v Indii Narajna Kartykejana.

I když je sestava HRT velmi nestálá a žádný jezdec ve dvouleté historii týmu neabsolvoval celou sezónu, Liuzzi věří, že průkopníkem bude alespoň v pokračování z roku na rok.

"Vždy jsem říkal, že mám s týmem dlouhodobou smlouvu," uvedl. "Tohle dobrodružství jsme začali s vědomím, že to nemůže být jen na jeden rok, pokud se chceme zlepšit."

"Tým si mě najal, abych mu přinesl zkušenosti a pomohl se rozvíjet. Myslím, že jde vše dobře, vše vypadá z hlediska budoucnosti pozitivně, takže k tomu není co dodávat."

Na přímou otázku, jestli tedy věří, že bude pro HRT závodit i v sezóně 2012, Liuzzi odpověděl: "Ano, jsem o tom přesvědčen."

HRT vstoupilo do formule 1 na začátku loňské sezóny a v závodech už vystřídalo sedm jezdců: Karuna Čandhoka, Bruna Sennu, Sakona Jamamota, Christiana Kliena, Narajna Kartykejana, Daniela Ricciarda a Tonia Liuzziho.

Diskuze (8) Další článek: Barrichello a Sutil stále čekají na rozhodnutí svých týmů
17:51 | Nejen týmy a jezdci. Na Franka Williamse bude vzpomínat i F1. V neděli v 17:20 minutou ticha, v 18:00 se pak po okruhu projede vůz FW07. Start závodu je v 18:30.
12:59 | Logan Sargean v tréninku F2 jako první pokřtil zdi v Džiddě. Jezdec ok, červené vlajky.
2. prosince | V Saúdské Arábii bude v roli safety caru a medical caru opět Aston Martin. Tentokrát však nebude mít britskou závodní zelenou ale světlejší odstín inspirovaný vlajkou Saúdské Arábie.
2. prosince | Šéf Williamsu Jost Capito měl pozitivní test na covid-19 a víkendu v Saúdské Arábii se tak nezúčastní.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink 18.00–19.00
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30