Liuzzi je přesvědčený, že si závodní sedačku u HRT udrží

Tým HRT má nejproměnlivější jezdecké složení ve startovním poli, ale Vitantonio Liuzzi považuje své angažmá za dlouhodobý projekt a věří, že zůstane i příští rok.
Liuzzi je přesvědčený, že si závodní sedačku u HRT udrží

HRT střídá jezdce podle potřeby a přísunu peněz od sponzorů, a dokonce i Liuzzi už musel jednou vyklidit své místo, když tým potřeboval nasadit v Indii Narajna Kartykejana.

I když je sestava HRT velmi nestálá a žádný jezdec ve dvouleté historii týmu neabsolvoval celou sezónu, Liuzzi věří, že průkopníkem bude alespoň v pokračování z roku na rok.

"Vždy jsem říkal, že mám s týmem dlouhodobou smlouvu," uvedl. "Tohle dobrodružství jsme začali s vědomím, že to nemůže být jen na jeden rok, pokud se chceme zlepšit."

"Tým si mě najal, abych mu přinesl zkušenosti a pomohl se rozvíjet. Myslím, že jde vše dobře, vše vypadá z hlediska budoucnosti pozitivně, takže k tomu není co dodávat."

Na přímou otázku, jestli tedy věří, že bude pro HRT závodit i v sezóně 2012, Liuzzi odpověděl: "Ano, jsem o tom přesvědčen."

HRT vstoupilo do formule 1 na začátku loňské sezóny a v závodech už vystřídalo sedm jezdců: Karuna Čandhoka, Bruna Sennu, Sakona Jamamota, Christiana Kliena, Narajna Kartykejana, Daniela Ricciarda a Tonia Liuzziho.

Další článek: Barrichello a Sutil stále čekají na rozhodnutí svých týmů

11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.
18. dubna | V Imole začalo pršet... zatím hlavně nad částí okruhu.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen