Liuzzi a Barrichello sbírali body, Alguersuari aspoň zážitky

Řady „středopolařů“ prořídly v Melbourne hned po prvním kole kvůli nehodě Kamuje Kobajašiho. Ty, kteří ji přečkali, čekala slušná bodová nadílka.

Sauber
Kamuj Kobajaši sám neví, kde se stala chyba. „Ve třetí zatáčce jsem musel buď trefit obrubník, nebo se někoho dotknout. Nevybavuju si to, ale podle dat se tam něco takového stalo. Ničeho jsem si nevšiml, ale o pár zatáček dál mi uletělo přední křídlo,“ popsal Kobajaši. Jeho sauber se stal v tu chvíli neovladatelným a na cestě mimo trať zničil auta Sébastiena Buemiho z Toro Rosso i Nika Hülkenberga z Williamsu. Pedro de la Rosa skončil bez bodu dvanáctý. Stěžoval si, že se mu nadměrně opotřebovávaly pneumatiky. „Asi jsme to podcenili. Na konci už jsem ty zadní v podstatě neměl. Posledních patnáct kol jsem se jen staral, jak udržet auto na trati,“ podotkl.

Force India
Indický tým se v Austrálii radoval ze šesti bodů za Liuzziho sedmé místo. Tonio Liuzzi bodoval podruhé v řadě. Adrian Sutil nedojel do cíle vůbec kvůli poruše motoru. První vlna zastávek ho katapultovala na průběžné druhé místo. Německý závodník vyrazil do boxů až o kolo později a už se nevrátil. „Jel jsem jen na čtyři válce,“ popsal.   

Williams
Rubens Barrichello posbíral pro Williams čtyři body za osmé místo. V boxech byl dvakrát. „Mohli jsme být i sedmí. Myslel jsem, že i všichni ostatní pojedou (podruhé) do boxů,“ poznamenal Barrichello. „Potřebujeme zlepšit výkon auta i motoru. Obojí je zásadní pro vývoj v příštích závodech,“ zhodnotil technický ředitel týmu Sam Michael.

Toro Rosso
Jaime Alguersuari skončil těsně za bodovanými příčkami. Aspoň si ale užil souboj se sedminásobným mistrem světa Michaelem Schumacherem, který s ním měl překvapivé problémy. „Byl jsem hodně pod tlakem, ale držel jsem ho za sebou hodně kol. Pak jsem bohužel udělal malou chybu v zatáčce číslo třináct a on mě předjel,“ popsal Alguersuari. Španěl dojel jedenáctý. Schumacher bral bod za desáté místo. „Jaime se zlepšuje s každým závodem a dneska by si ten bod zasloužil. Schumacher mu ale dal zajímavou lekci. Stačí ztratit pozornost na jednu desetinu vteřiny a on vás předjede,“ řekl šéf týmu Franz Tost.

Další článek: Nejrychlejší kolo i nejrychlejší zastávku měl v Austrálii Mark Webber

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,