Lídrem Renaultu můžu být místo Kubici já, věří Petrov

Vitalij Petrov si v Austrálii dojel pro první umístění na stupních vítězů v kariéře, a zastínil tak Nicka Heidfelda, který nahradil zraněného Roberta Kubicu.
Lídrem Renaultu můžu být místo Kubici já, věří Petrov

Petrov debutoval ve formuli 1 loni a i když předvedl několik slibných výkonů, často chyboval a Renault zvažoval, že se s ním po roce rozloučí. Nakonec dal ruskému pilotovi druhou šanci a teď nelituje.

"Vystavil jsem ho velkému tlaku a dlouho jsme diskutovali," řekl šéf týmu Eric Boullier. "Přestěhovali jsme ho do prostředí, v kterém mohl pochopit anglickou kulturu formule 1 a co od něj očekáváme. Také mu to jako jezdci pomohlo vyspět. Zdá se, že jsme s ním dosáhli něčeho pozitivního."

Petrov startoval v Melbourne z šesté pozice a postupně se propracoval vpřed před Fernanda Alonsa, Jensona Buttona a Marka Webbera, aby šachovnicovou vlajku viděl jako třetí. Jeho týmový kolega Heidfeld nepostoupil z první části kvalifikace a v cíli byl 18. I když se na Heidfeldově výsledku podílela smůla, je Petrov přesvědčený, že to může být právě on, kdo se v Enstonu stane lídrem.

Na otázku, zda může Renault vést místo Kubici, Petrov odpověděl: "Myslím, že na to není třeba odpovídat. Myslím, že je to vidět a také... Ano!"

Jenomže protože Kubica loni Petrova jednoznačně porážel, naskytla se otázka, jestli by Renault s polským pilotem za volantem nemohl bojovat o ještě lepší umístění.

Boullier přiznal, že ho taková myšlenka napadla. "Ano, ale odmítl jsem se tím dál zabývat. Prostě jsem si řekl, že o tom nebudu přemýšlet. Nechci, protože by to bylo zbytečné. Je to jako když se mě lidé ptají, jestli se Nick mohl kvalifikovat lépe. Udělali jsme to, co jsme udělali, a držíme se toho."

Další článek: Red Bull nasadí KERS v Malajsii, bude ho potřebovat

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.