Lidé zapínají televizi až na Q2, říká Steiner. Je opatrně pro nový formát kvalifikace

Formule 1 zvažuje, že by od příštího roku pozměnila formát kvalifikace. Místo tří částí by měla čtyři.
Lidé zapínají televizi až na Q2, říká Steiner. Je opatrně pro nový formát kvalifikace

Diskutuje se o možnosti, že by od příštího roku měla kvalifikace čtyři místo tří částí. V každé by vypadly čtyři auta. Do poslední části kvalifikace by postoupilo osm vozů.

F1 věří, že to může přinést více akce na trati a také větší drama. Už dnes se občas stane, že v první nebo druhé části vypadne někdo z větších týmů. V novém formátu by tato možnost byla ještě pravděpodobnější.

„Vypadá to, že hodně televizních diváků zapíná až na druhou část kvalifikace,“ řekl šéf Haasu Steiner, kterého cituje RaceFans. „Na první část se nedívají.“

Změna formátu nemusí být tak jednoduchá, jak se zdá. Jde zejména o počty pneumatik. Týmy situaci analyzují. 

„Máme obavy, pokud jde o pneumatiky. Je potřeba udělat nějaké studie.“

Steiner upozorňuje, že na změně mohou vydělat velké týmy, kterým v každé části teoreticky stačí jedno rychlé kolo. Plán ale v obecné rovině podporuje. 

„Myslím, že myšlenka v zásadě není špatná. Budou kratší části a někteří to mohu pokazit a vypadnout. Každý pracuje na menším souhrnu toho, co se může stát. Pak to pošleme Rossovi a uvidíme, co udělají. Musíme se jen ujistit, že to nebude špatné, protože kvalifikační formát v tuto chvíli není špatný. Pokud to není pokažené, neopravujete to.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Ferrari stojí před morálním problémem, říká Wolff

21:35 | Juan Manuel Correa zůstává nadále v umělém spánku a s dýcháním mu pomáhají přístroje. Stav jeho plic se zlepšuje a jakmile to bude možné, čekají ho další operace v oblasti dolních končetin.
12:56 | Před 90 lety se narodil Stirling Moss
11:07 | Šíří se spekulace, že bychom se jméno druhého jezdce Haasu pro příští rok (vedle Magnussena) mohli dozvědět do začátku prvního tréninku v Singapuru. Podle Haasu se vybírá mezi Grosjeanem a Hülkenbergem.
16. září | Mattia Binotto věří, že Ferrari může letos ještě vyhrát.

GP Singapuru 2019

Pátek 20. září 2019
1. trénink 10.30–12.00
2. trénink 14.30–16.00
Sobota 21. září 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. září 2019
Závod 14.10