Lidé už si nemyslí, že neumím předjíždět, směje se Vettel

Sebastian Vettel se pobavil tím, jak došlo ke změně názorů ohledně jeho závodnických dovedností. Stačily k tomu dvě Grand Prix.
Lidé už si nemyslí, že neumím předjíždět, směje se Vettel

Vettel se musel probíjet z posledního místa v Abú Zabí a Brazílii. Předjel při tom mnoho soupeřů.

"Je to komedie, když se ohlédnete zpět, byl jsem jezdec, který neuměl předjíždět. Jen po dvou závodech teď lidé změnili názor," řekl.

Přitom postup startovním polem není podle Vettela o nic moc těžší, než ujíždění soupeřům. "Vyhrát z prvního místa a postupovat polem je stejné. V každém případě musíte dělat maximum, ale když předjíždíte, máte za to uznání."

"Víc se cení postup polem než ujetí soupeřům, ale vybudovat si náskok osmi sekund, to už je něco. Možná lidé nevědí, jakou cenu takový náskok má. Loni jsem vždy startoval ze skvělých pozic a ano, nemuseli jsme předjíždět. Tak jste pak kritizováni, že nepředjíždíte."

Další článek: Senna tušil, že u Williamsu vydrží jen rok

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.