Lidé příliš rychle soudí, říká Krack k chování Strolla vůči jeho trenérovi

Lidé příliš rychle soudí, říká Krack k chování Strolla vůči jeho trenérovi

Šéf Astonu Martin Mike Krack se zastal svého jezdce Lance Strolla, který po nepovedené kvalifikaci v garáži naštvaně odstrčil svého trenéra.

Lance Stroll neprožívá ve formuli 1 zrovna nejlepší období. Zatímco jeho kolega Fernando Alonso s přehledem bojuje o pozice v první desítce (jak v kvalifikacích, tak v závodech), Kanaďan v tomto ohledu zaostává a například na body čeká již od července.

V páteční kvalifikaci před nedávnou GP Kataru pak frustrace Strolla ovládla natolik, že poté, co opustil po vypadnutí z Q1 svůj vůz, odstrčil od sebe před zraky kamer svého kondičního kouče, který se ho snažil uklidnit. Stroll vedle toho ještě zahodil i volant svého monopostu.

I když se pilot Astonu Martin za své jednání omluvil, obdržel od Mezinárodní automobilové federace oficiální napomenutí.

Chování Strolla nyní okomentoval jeho šéf Mike Krack, který se nicméně svého pilota zastal.

„Když se vám nedaří podle vašich očekávání, tak se v jednu chvíli prostě objeví frustrace,“ uvedl Krack, kterého cituje Autosport.

„Pokud stáhnete fotbalistu ze hřiště, tak poměrně často vidíme, že si hráč neplácne s trenérem, a navíc odhodí dres či láhev s vodou,“ snažil se šéf Astonu Martin hledat paralelu v jiném sportu.

„Myslím, že emoce jsou tím, co od sportovců chceme. Když je ale ukáží, tak je rychle soudíme. S tím musíme být opatrní. Řekl bych, že bychom měli mít více respektu k jezdcům a k elitním sportovcům. Zvenčí se vše zdá být jednoduché,“ dodal Krack.

Doporučujeme

Články odjinud