Lidé chtějí nepředvídatelné závody, říká šéf McLarenu

Martin Whitmarsh je přesvědčený, že současná nepředvídatelnost formule 1 je přesně to, co diváci žádali. Proto není na místě volat po změnách.
Lidé chtějí nepředvídatelné závody, říká šéf McLarenu

Každý ze šesti letošních závodů vyhrál jiný jezdec a nikdo si netroufá odhadovat, kdo by mohl být favoritem následující Grand Prix Kanady. Podle Whitmarshe je to tak zcela v pořádku.

"Jestli teď lidé říkají, že je nahodilost nezajímavá, tak je to obrat o 180 stupňů vůči tomu, co říkali před pár lety, když byla (formule 1) velmi předvídatelná," cituje šéfa McLarenu Autosport.

"Jsem si jistý, že lidé chtějí nepředvídatelnost. Chcete před každým závodem nevědět, kdo vyhraje. Chcete projít závodním víkendem, aniž byste věděli, co se stane v dalších jízdách, a chcete závod, u něhož nebudete vědět, co se stane v jeho průběhu. Každý letošní závod byl velmi vzrušující."

Zatímco od šéfů týmů nezazněl jiný názor než ten Whitmarshův, mezi jezdci se kritici současných poměrů už najdou. Na pneumatiky, které se největší měrou podílejí na nepředvídatelnosti, si opakovaně stěžoval Michael Schumacher a nadšený z nich není už ani Jenson Button.

Whitmarsh však odmítl, že by výsledky závodů byly zcela náhodné. "To si nemyslím. Domnívám se, že je to v současnosti úchvatný sport. Neříkali lidé před pár lety, že jsou závody jen formalitou a velmi předvídatelné?"

"No, tak my teď určitě nemáme předvídatelnou sezónu. Myslím, že nepředvídatelné závody a nepředvídatelná sezóna je to, co mnoho fanoušků chce."

Další článek: Lotus je možná až moc šetrný k pneumatikám, vadí mu nižší teploty

10:01 | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
21. června | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00