Liberty zvažuje standardizované komponenty

Stráťa  |  13. 08. 2017 13:03

Zase špatně, místo aby to nejzajímavější na F1 dostali k fanouškům to budou rušit. Právě technická vyspělost a různorodost jednotlivých řešení je to nejzajímavější ale vedení F1 se místo toho aby donutili týmy dát fanouškům informace co a jak dělají, rozhodlo standartizovat.
Jinak na slovo "show" začínám být trochu alergickej.

Dokugan  |  11. 08. 2017 22:02

Pánům to možná stále nedošlo, ale čím více se omezí co ty bohaté týmy můžou a nemůžou, tím víc peněz budou cpát do toho zbytku, aby si udržely svůj náskok. Zřejmě se jim nepovedlo vystudovat základní školu, protože už tam se učí základy tržní ekonomiky, která v F1 funguje taky. Viz. zákaz testování a následné několikanásobné zvýšení nákladů v podobě stavby tunelů a vývoje softwaru do simulátorů.

-ERACER-  |  11. 08. 2017 21:40

Standardizovat na voze F1 zaveseni je jako kdybych na haj*lu standardizoval prkýnko nebo klicku od splachovadla...hromada prace ale výsledek žádný....a dovolím si říct ze skalní fandove f1 ocení kazdou inovaci "i" ohledne zaveseni kola...zase proste prachy....prachy...prachy....amici potrebuji ukázat výsledky...

Jenže ty sedáš na standardizovanej hajzlík, nebo sis ho nechal udělat na míru? Že by jsi potřeboval velikost XXL??

Michael Schumacher = na věky nejlepší.

Osobně si myslím že některé díly mohou být standardizované. Třeba převodovky, podlahy, nebo části motogenerátorů a baterií.

Michael Schumacher = na věky nejlepší.

Ferda.  |  11. 08. 2017 20:43

Huš potvoro. Do pryč s dynamem a kyselinovým zásobníkem.

ty si fakt myslíš že je v těch baterkách kyselina??? To jsi nějak zaspal dobu
Ale jsem rád, že nespochybňuješ ty převodovky a podlahy

Michael Schumacher = na věky nejlepší.

Ferda.  |  12. 08. 2017 08:23

A co se dnes používá? Je to marmeláda, nebo snad nutela?

A jooo, důchodce srovnává baterku ve své DAchČII (proti které je i kabelka dražší) s úložištěm energie v F1 To opravdu není olověnej akumulátor na startování říká ti něco lithium??

Příspěvek byl 1× upraven, naposled 12. 08. 2017 14:06

Michael Schumacher = na věky nejlepší.

Ferda.  |  12. 08. 2017 17:54

Lithium je prostě dobrůtka.
Kovové lithium je hodně reaktivní, a oxiduje i na vzduchu. Aby se tomuto jevu zabránilo, uchovává se obvykle v petroleji. Při manipulaci s lithiem se musejí používat ochranné rukavice, aby lithium nezreagovalo na povrchu kůže s vodou na hydroxid lithný, který je velice nebezpečný.

Při vdechování prachu kovového lithia dochází k podráždění či až k bolesti nosu a dýchacích cest, dále taky může vzniknout plicní edém.

Při výrobě se vychází z rudy spodumenu, který se zahřívá na 1 100 °C, aby došlo ke změně modifikace, která má menší hustotu. Ta se promývá kyselinou sírovou při 250 °C a z výluhu se získává síran lithný. Ten reaguje s uhličitanem sodným a kyselinou chlorovodíkovou za vzniku nerozpustného uhličitanu lithného a rozpustného chloridu lithného. Uhličitan lithný se kompletně převede na chlorid.

Kovové lithium lze průmyslově nejsnáze připravit elektrolýzou roztaveného chloridu lithného, protože je čistý chlorid nejlépe získatelný a má relativně nízkou teplotu tání. K přípravě lithia je možno použít i snadněji tavitelnou směs chloridu lithného a chloridu draselného.

Dobrý. A jak to souvisí svým tvrzením o bateriích v F1 s kyselinou???

Michael Schumacher = na věky nejlepší.

Ferda.  |  12. 08. 2017 23:11

Myslel jsem, že jsi gramotnější.

Ferda. | 11. 08. 2017 20:43
Huš potvoro. Do pryč s dynamem a kyselinovým zásobníkem.

Tak KDE je v F1 ta kyselina??

Michael Schumacher = na věky nejlepší.

Ferda.  |  13. 08. 2017 11:58

Tebe ve škole nic neučili o elektrolytech, nebo jsi zrovna chyběl?

A tebe neučili že odpovídat na otázku otázkou je neslušnost?

Michael Schumacher = na věky nejlepší.


1 2 3 4