Lewisovi bude u Mercedesu lépe, podporuje Hamiltona Alonso

Pilot Ferrari odchod bývalého kolegy z McLarenu chápe a věří, že Hamiltonovi by atmosféra u Mercedesu mohla sednout mnohem více než u McLarenu.
Lewisovi bude u Mercedesu lépe, podporuje Hamiltona Alonso

Kde jsou ty časy, kdy byli Alonso s Hamiltonem považováni za nesmiřitelné rivaly. Vztahy obou pilotů se po Alonsově odchodu z McLarenu postupně zlepšovaly a v dnešní době nešetří s pochvalnými výroky na adresu druhého. Alonso dokonce ve čtvrtek na tradiční akci Wroom řekl, že Hamilton pro něj zůstává nejsilnějším soupeřem v poli. 

"Přestupu rozumím. Když vás vaše současná situace unavuje, potřebujete novou výzvu. Řekl bych, že McLaren je místo, kde se občas nedýchá úplně s lehkostí, takže si myslím, že v Mercedesu bude mnohem spokojenější a šťastnější," nechal se slyšet Alonso.

Jedenatřicetiletý Španěl zopakoval, že Lewis Hamilton může být v barvách Mercedesu úspěšný i letos:

"Letos bude hrozbou, Lewis dokázal vítězit ve všech předešlých sezonách a pro Mercedes ostatně loni v Číně získal vítězství Nico Rosberg. Proto si myslím, že Mercedes v sezoně 2013 s Hamiltonem v týmu dokáže vyhrávat," citovala Alonsa televize Sky Sports.

Fernando Alonso je u Ferrari čtvrtým rokem, ale dosud se mu u Scuderie nepodařilo získat titul. Alonsovou vírou ve Ferrari to však neotřáslo a nestane se tak ani v případě, že by neuspěl ani letos. Vše by však mělo nasvědčovat tomu, že letošní vůz Ferrari by na začátku sezony neměl trpět takovými problémy jako jeho předchůdce.

Diskuze (96) Další článek: Představení nového vozu Force Indie jméno druhého jezdce nepřinese
16:06 | Příští týden proběhnou v Abú Dhabí testy 18palcových pneumatik ale také testy juniorských jezdců. Robert Švarcman bude jezdit s Haasem ale také s Ferrari (tam společně s Fuocem).
14:49 | Uveřejněna startovní listina pro rok 2022: Kuan-jü Čou s číslem 24, Ferrari zatím bez Mission Winnow a Red Bull / AlphaTauri s motory Red Bull Powertrains.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00