Lewis potřebuje větší podporu od svých manažerů, říká Anthony Hamilton

Lewis Hamilton se letos dopouští až mnoha chyb a podle jeho otce je to mimo jiné z toho důvodu, že jeho management neplní svoji roli.
Lewis potřebuje větší podporu od svých manažerů, říká Anthony Hamilton

Hamilton je letos mnohými kritizován za chyby a nehody. V Singapuru přidal další, když kolidoval s Felipem Massou.

"Jeho management musí dělat víc," naznačil nedostatek podpory pro svého syna Anthony Hamilton v rozhovoru pro BBC.

Hamiltonovi dělal manažera dlouhou dobu právě jeho otec Anthony. Loni v březnu se ale profesionálně rozešli a po čase váhání si britský jezdec vybral společnost XIX Entertainment, aby se o něj a jeho kariéru starala.

Na otázku, zda nepotřebuje jeho syn jiného manažera, Anthony Hamilton odpověděl: "Řeknu to takhle, podívejte se po paddocku, každý jezdec, který má manažera, ho tu má, je přítomen tady a v jezdcově životě."

Hamilton neměl v Singapuru žádného manažera a podle BBC si sám volí závod od závodu, jestli má být někdo z jeho týmu přítomen na okruhu.

Na otázku, zda by se svému jezdci neměl více věnovat také McLaren, odpověděl šéf týmu Martin Whitmarsh: "Lewisovi se v týmu dostává hodně lásky. Znám ho od doby, kdy mu bylo 11 let, máme se rádi, stejně tak ho mají rádi i ostatní členové týmu."

"Letošek bez pochyb není pro Lewise dobrým rokem. Ale dá se dohromady, zbývá pět závodů, on se pokusí je vyhrát a bude se snažit také vyhrát šampionát příští rok."

Whitmarsh připouští, že Hamilton chybuje, ale nepovažuje to za nic vážného. "Nikdo z nás není dokonalý, tým udělal chyby a udělá další. Nechceme je dělat, ale takový je život. Na toto téma jsme otevření a upřímní, nezakrýváme to, což lidem umožňuje udělat si názor a hovořit o tom."

"Jako tým se musíme snažit být lepší, Lewis se musí snažit být lepší jako závodní jezdec. Ale myslím, že jel za velmi těžkých okolností, pětkrát byl v boxové uličce, získal cenné body a páté místo, byla to skvělá jízda."

K Hamiltonově chybě v Singapuru, kvůli které musel měnit křídlo a absolvovat penalizaci průjezdu boxy, jeho otec Anthony dodal: "Byla to obyčejná chyba. Nemyslím, že by to nějak plánoval nebo tak podobně. Tvrdě na to tlačil, snažil se získat zpět ztracené pozice. Prostě se nechal nachytat."

"Podle mě je nešťastné, že za to dostal průjezd boxy, což je typické, dostal by ho v každém případě, ne? Když se podíváte na záznam, při brzdění zablokoval kola, a jak zatáčel, narazil do Massova vozu. Nezatočil s úmyslem narazit mu do kola a způsobit defekt. To neudělal. Myslím, že je třeba, aby zvítězil zdravý rozum."

Diskuze (184) Další článek: Nejrychlejší kolo zajel Button, nejrychlejší zastávky měl Mercedes
22:01 | Sebastiana Vettela čeká nasazení nové pohonné jednotky a start z konce startovního pole.
21. října | F2 a F3 sníží extra body. Za pole position budou 2 body (místo 4) a za nejrychlejší kolo 1 (místo 2).
21. října | Podle Seven News zvažuje Sydney uspořádání závodu F1. Chce nahradit Melbourne.
21. října | Dnes před 14 lety získalo Ferrari poslední titul mezi jezdci. Kimi Räikkönen porazil o 1 bod Lewise Hamiltona a Fernanda Alonsa.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00