Lewis Hamilton se zastal nových pravidel, závody jsou zajímavé

Pilot McLarenu Lewis Hamilton se po GP Turecka nezařadil mezi kritiky letošních pravidel, jež přinesla do závodů větší počet předjížděcích manévrů.
Lewis Hamilton se zastal nových pravidel, závody jsou zajímavé

Kritici pravidel zastávají názor, že pohyblivé zadní křídlo (DRS) přináší do závodů umělé předjíždění. Velké rozdíly v rychlostech vozů způsobené pneumatikami v odlišných fázích životního cyklu se jim také příliš nezamlouvají.

"Já si závody s KERS a DRS užívám, jsou zábavnější pro jezdce i diváky," řekl Hamilton. "Myslím, že bychom měli tleskat všemu, co dělá závody více vzrušujícími. Letošní dosavadní čtyři závody byly určitě zajímavé."

Zadní křídlo smějí jezdci využívat v závodech jen pro předjetí, takže ne vždy je jezdec z důsledků jeho použití nadšený.

"Jistě, nevyhrajete vždy a občas ten systém pracuje proti vám, protože můžete kvůli němu být zranitelnější, když jste ten vůz vpředu," přiznal Hamilton. "Ale celkově vzato se mi nová pravidla letos líbí."

Pravidla pomáhají k vyrovnanějším závodům, i když v případě Sebastiana Vettela ´selhávají´, ale to samé platí i pro jeho konkurenci. Kromě úřadujícího mistra světa je čelo pole poměrně vyrovnané, do bojů o přední příčky se přidávají Ferrari a Mercedes.

"Když je v boji více týmů, je to dvojsečné," uvedl Hamilton. "Je těží získat větší počet bodů, když si hodně jezdců navzájem mezi sebou body bere. Ale na druhé straně by mělo být pro kohokoliv těžší vybudovat si rozhodující náskok v tabulce šampionátu, což jsme viděli loni."

"Nám to v Turecku nevyšlo, ale už se těším na Barcelonu. Je to okruh, na kterém jsem nikdy nevyhrál, takže by pro tým bylo velkým povzbuzením, kdybychom tam příští týden získali dobrý výsledek."

Další článek: Pokud příliš klesne počet zastávek v boxech, Pirelli změní pneumatiky

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.