Lewis Hamilton prodloužil smlouvu s Mercedesem do roku 2020

Mercedes dnes potvrdil, že podepsal novou smlouvu s Lewisem Hamiltonem.
Lewis Hamilton prodloužil smlouvu s Mercedesem do roku 2020

Mercedes dnes potvrdil, že Lewis Hamilton prodloužil s týmem smlouvu. Hamilton přišel do Mercedesu v roce 2013. S týmem získal tři tituly mistra světa.

Podle dřívějších spekulací si Hamilton vydělá asi 40 milionů liber ročně. Mercedes potvrdil jen délku smlouvy, která je dvouletá (2019 a 2020).

Podle Hamiltona je prodloužení smlouvy v podstatě jen formalitou. U týmu je spokojený. „Jsem součástí závodní rodiny Mercedesu po dobu 20 let a v týmu jsem nikdy nebyl šťastnější, než jsem dnes,“ řekl Hamilton.

„Jsme naladění na stejnou frekvenci na trati i mimo ni. Těším se na další budoucí vítězství a že na trojcípou hvězdu nasměrujeme ještě více světla. Jsem přesvědčen, že Mercedes bude v nadcházejících letech tím pravým místem.“

Ferrari má nejsilnější motor, ale titul získá Hamilton, říká Rosberg

Ferrari má nejsilnější motor, ale titul získá Hamilton, říká Rosberg

Podle Hamiltona je Mercedes i přes úspěchy ještě hladovější než dříve.

„S Lewisem jsem byli sladěni od chvíle, kdy jsme se po loňské sezoně poprvé posadili a diskutovali o podrobnostech této smlouvy,“ řekl Toto Wolff. 

Podle Wolffa byla okolo celého procesu samozřejmě spousta spekulací, takže je rád, že Mercedes mohl konečně oznámit prodloužení smlouvy s Hamiltonem.

„Tento týden jsme podepsali závěrečné dokumenty a nechtěli jsme nechat lidi dál čekat! Není toho moc, co by nebylo řečeno o Lewisovi jako o jezdci formule 1. Je jedním z nejlepších v historii a jeho traťový rekord hovoří za něj.“

Wolffovi se ale prý na Hamiltonovi líbí to, jaký je pod svou závodní helmou. Jeho snaha se zlepšit, loajalita vůči lidem okolo sebe a emoční inteligence jako člena týmu.

Favoritem na letošní titul je stále Hamilton, myslí si Briatore

Favoritem na letošní titul je stále Hamilton, myslí si Briatore

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Pirelli přichystalo pro Německo letošní druhou pneumatikovou mezeru

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.