Lewis Hamilton prodloužil smlouvu s Mercedesem do roku 2020

Mercedes dnes potvrdil, že podepsal novou smlouvu s Lewisem Hamiltonem.
Lewis Hamilton prodloužil smlouvu s Mercedesem do roku 2020

Mercedes dnes potvrdil, že Lewis Hamilton prodloužil s týmem smlouvu. Hamilton přišel do Mercedesu v roce 2013. S týmem získal tři tituly mistra světa.

Podle dřívějších spekulací si Hamilton vydělá asi 40 milionů liber ročně. Mercedes potvrdil jen délku smlouvy, která je dvouletá (2019 a 2020).

Podle Hamiltona je prodloužení smlouvy v podstatě jen formalitou. U týmu je spokojený. „Jsem součástí závodní rodiny Mercedesu po dobu 20 let a v týmu jsem nikdy nebyl šťastnější, než jsem dnes,“ řekl Hamilton.

„Jsme naladění na stejnou frekvenci na trati i mimo ni. Těším se na další budoucí vítězství a že na trojcípou hvězdu nasměrujeme ještě více světla. Jsem přesvědčen, že Mercedes bude v nadcházejících letech tím pravým místem.“

Ferrari má nejsilnější motor, ale titul získá Hamilton, říká Rosberg

Ferrari má nejsilnější motor, ale titul získá Hamilton, říká Rosberg

Podle Hamiltona je Mercedes i přes úspěchy ještě hladovější než dříve.

„S Lewisem jsem byli sladěni od chvíle, kdy jsme se po loňské sezoně poprvé posadili a diskutovali o podrobnostech této smlouvy,“ řekl Toto Wolff. 

Podle Wolffa byla okolo celého procesu samozřejmě spousta spekulací, takže je rád, že Mercedes mohl konečně oznámit prodloužení smlouvy s Hamiltonem.

„Tento týden jsme podepsali závěrečné dokumenty a nechtěli jsme nechat lidi dál čekat! Není toho moc, co by nebylo řečeno o Lewisovi jako o jezdci formule 1. Je jedním z nejlepších v historii a jeho traťový rekord hovoří za něj.“

Wolffovi se ale prý na Hamiltonovi líbí to, jaký je pod svou závodní helmou. Jeho snaha se zlepšit, loajalita vůči lidem okolo sebe a emoční inteligence jako člena týmu.

Favoritem na letošní titul je stále Hamilton, myslí si Briatore

Favoritem na letošní titul je stále Hamilton, myslí si Briatore

Foto: Getty Images / Charles Coates

Diskuze (33) Další článek: Pirelli přichystalo pro Německo letošní druhou pneumatikovou mezeru