Lewis Hamilton převzal čestné občanství Brazílie  | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Lewis Hamilton převzal čestné občanství Brazílie

Sir a nově také čestný občan Brazílie. Lewis Hamilton se stal Brazilcem na slavnostním ceremoniálu v parlamentu.

Brazilská politika si na chvíli odpočinila od povolebních protestů a střídání stráží v čele státu. Lewis Hamilton v parlamentu převzal čestné občanství Brazílie a medaili.

Parlament schválil čestné občanství pro sedminásobného mistra světa letos v červnu na základě návrhu, který podal poslanec Andre Figueiredo.

„Je to pro mě upřímně obrovská čest, že tu mohu být a převzít občanství,“ řekl Hamilton. „Skutečně mám pocit, že teď jsem konečně jedním z vás.“

„Chtěl bych tuto poctu dnes věnovat Ayrtonu Sennovi... tvé rodině, přátelům a fanouškům. Bylo mi pět let, když jsem poprvé viděl Ayrtona závodit, a v tu chvíli jsem věděl, že chci být mistrem světa.“

Předseda dolní komory parlamentu Arthur Lira označil Hamiltona za „rodilého Brita a srdcem Brazilce“ a nazval ho „hrdinou pro všechny Brazilce“. 

„Brazilské vzory jako Senna a Hamilton nás ujišťují, že každý Brazilec může v životě překonávat výzvy a vyhrávat závody. Doufám, že se do této země, která je nyní i vaší zemí, ještě mnohokrát vrátíte,“ řekl Lira.

Doporučujeme

Články odjinud