Lewis Hamilton přemýšlel o odchodu z formule 1

Důvodem byly události z úvodu sezóny.
Lewis Hamilton se kvůli lhaní stewardům při australské Grand Prix dostal pod takový tlak, že začal zvažovat odchod z formule 1. Na jedné straně stála pozornost médií a veřejná kritika, na straně druhé touha závodit a podpora fanoušků. Převážili fanoušci a závody.

"Nebyl jsem si stoprocentně jistý, jestli tu chci být dalších pět let (délka smlouvy s McLarenem," řekl Hamilton pro BBC.

"Dělo se tolik věcí. Chci, abych byl středem pozornosti a aby se lidé do mě naváželi? Chci být středem pozornosti, když nemůžu jít ani na jídlo nebo do kina a bavit se, aniž by si mě lidé fotili? Ale já chci závodit v tomto voze a chci v tom pokračovat, to chci dělat."

Hamilton se ocitl pod palbou veřejné kritiky, když mu FIA prokázala, že stewardům v Melbourne neřekl pravdu. Spolu s Davidem Ryanem tvrdil, že nenechal Jarna Trulliho předjet pod Safety carem, ale záznamy rádiové komunikace a vyjádření pro média prokázaly pravý opak.

"Bylo to neuvěřitelně těžké. Jsem si jistý, že moji fanoušci tuší, jak náročné to bylo, padnout s týmem tak hluboko po tak skvělém úspěchu z loňského roku. Chtěli jsme začít dobře, snažit se nezávisle na kvalitách současného vozu, chtěli jsme se jen zlepšovat a být potichu. To se evidentně nepodařilo," uvedl Hamilton.

Na otázku, zda se již definitivně rozhodl, Hamilton odpověděl: "Určitě. A udělal jsem to kvůli svým fanouškům. Nezávisle na tom, co kdo říká, vždy ze sebe na trati vydám 100 procent. Budou tu chvíle, kdy se mi nebude tolik dařit. Víte, jsem člověk."

"Ale budou tu také chvíle, kdy budu úspěšný. A já doufám, že si to užijete. Fanoušci mě budou dále podporovat a já bych je chtěl za to obejmout a poděkovat jim. Jsou fantastičtí."
Další článek: Vstup do formule 1 zvažuje také iSport