Lewis Hamilton po Ecclestonovi chtěl, aby ho dostal do Red Bullu

Ten skutečně obhlížel situaci, ovšem případné vážnější námluvy ztroskotaly na rozhodnutí Dietricha Mateschitze, který se rozhodl ponechat v týmu Marka Webbera.
Lewis Hamilton po Ecclestonovi chtěl, aby ho dostal do Red Bullu

Jezdecká dvojice Hamilton-Vettel v týmu Red Bull by byla jistě nesmírně pikantní a postarala by se o velkou publicitu, a tak Bernie Ecclestone neměl se zjišťováním situace ohledně případného přestupu k rudým býkům žádný problém. Od Sebastiana Vettela, se kterým ho pojí přátelské vazby (často jsou paddocku k vidění, kterak spolu hrají oblíbené vrhcáby) zjistil, že by s partnerstvím s Hamiltonem neměl potíž. 

Jiná už ale byla situace při rozhovoru s Dietrichem Mateschitzem. Ten upřednostnil status quo. 

"Dietrich je velmi upřímný a na rovinu hovořící muž. Řekl mi, že Mark má otevřené dveře k tomu, aby v týmu setrval. Bylo to od něho hezké. Kdyby ale Mark odešel, smlouvu s Lewisem by bez problémů podepsal," řekl dvaaosmdesátiletý šéf formule 1.

To vše se odehrávalo kolem loňské Velké ceny Velké Británie. Jak to dopadlo, už dobře víme - Webber v závodě zvítězil a brzy poté prodloužil smlouvu s Red Bullem o další rok. Ecclestone pro Daily Mail dokonce přiznal, že to byl on sám, kdo k Hamiltonovi přišel s nápadem na přestup k Mercedesu. Tehdy prý ještě Hamilton nevěřícně obrátil oči v sloup. Ecclestonova slova, podle kterých nemá mistr světa z roku 2008 přestupem co ztratit, se však Hamiltonovi postupně rozležela v hlavě.

Největší přestup loňského roku pak byl oznámen na konci září. Zatím se ukazuje, že Hamilton podepsáním smlouvy s Mercedesem opravdu neprohloupil. V pořadí šampionátu je nyní na čtvrtém místě. Piloti McLarenu mají na kontě pouze po dvou bodech. 

Bernie Ecclestone i v pokročilém věku neustává v pracovním tempu. Kvůli zaneprázdněnosti nevycestoval do Malajsie, nicméně v Bahrajnu už by neměl chybět. 

Další článek: Vettel podle Webbera ignoroval příkazy týmu. Vettel uznal svou vinu