Lewis Hamilton má vážného vyzyvatele

Čeká nás nejvíce vzrušující sezona formule 1 za dlouhou dobu. Úřadující šampioni Lewis Hamilton a Mercedes mají zcela vážnou konkurenci v osobě Maxe Verstappena a jeho týmu Red Bull.
Lewis Hamilton má vážného vyzyvatele

Ale to neznamená, že se na programech Sport1 a Sport2 svede souboj pouze těchto dvou. Konkurence je daleko početnější. A hlavně v ní jsou atraktivní, ale i nová jména.

I když je letos Mercedes pořád favoritem, má čím dál větší obavy ze soupeřů. Jmenovitě Red Bull, který je rok od roku lepším autem s čím dál lepším motorem. A letos pro něj bude naprosto nečekaně závodit také rychlý pilot Sergio Pérez. S Maxem Verstappenem by mohli být silnou dvojicí proti Mercedesu. Jezdecky je to obecně vzrušující sezona. Vypíchněme třeba příchod Carlose Sainze do Ferrari vedle super-rychlého Charlese Leclerca. Zvedající se McLaren, který od letoška má nejen motory Mercedes, ale také populárního Daniela Ricciarda. Do formule 1 se vrací mistr světa Fernando Alonso, a to s týmem, který byl dlouhá léta znám jako Renault, ale rozhodl se razit budoucnost jako Alpine. Slavná písmena MSC se opět budou vyskytovat v on-line časomíře během přenosů F1 na programu Sport2. Mick Schumacher se po zisku titulu formule 2 dostal do formule 1 a jde ve šlépějích svého slavného táty.

Klepněte pro větší obrázek

Sebastian Vettel po odchodu z Ferrari zůstává v seriálu, ale nově bude závodit pro tým Aston Martin, jehož historie by vydala na svazek knih. Kanadský podnikatel Lawrence Stroll, otec pilota F1 Lance Strolla, provádí obrovitánskou restrukturalizaci automobilky Aston Martin. Stroll před třemi lety vytáhl z bankrotu tehdejší Force Indii (původní tým Eddieho Jordana, pro kterého v roce 1991 debutoval zelenáč Michael Schumacher). A Stroll svůj nabytý tým přejmenoval také na Aston Martin. A tady se dvě linie protínají velmi poutavým způsobem, protože Stroll se dohodl s Vettelem, a ten se letos stává pilotem týmu Aston Martin. Čtenář si na tyto řádky nejednou vzpomene, až o týmu Aston Martin bude v dalších letech slýchávat více a častěji.

Zdraví seriálu zajišťují plánované a promyšlené změny. Už příští rok nás čekají nové, sexy vypadající formule. Po letech marných snah se povedlo zavést rozpočtové stropy pro týmy, které se budou postupně snižovat. Obojí přispěje větším šancím pro outsidery a velké týmy už nebudou moci jednoduše využívat svých zdánlivě neomezených finančních zdrojů. A už nyní se pracuje také na motoru budoucnosti, který má být nejen atraktivní pro formulového fanouška, ale bude smysluplná i pro okolní svět a životní prostředí.

Klepněte pro větší obrázek

Vloni musel šampionát formule 1 kvůli pandemické krizi hodně improvizovat. To do kalendáře přineslo atraktivní závody, z nichž některé byly exotické (ultra-krátký okruh v Bahrajnu), jiné nostalgické (Imola, Turecko), nebo dokonce premiérové (Mugello, Portimão). Letos F1 plánuje 23 velkých cen! Ale i letos musí improvizovat, takže se i letos vracíme na Imolu nebo do Portugalska. Letošní sezona, kterou kompletní nabídnou sportovní programy Sport1 a Sport2, se ponese v improvizovaném duchu, ale na houževnatosti soubojů a intenzivních touhách po mistrovských bodech to neubere vůbec nic!

Další článek: Od Schumachera letos žádné skvělé výsledky nečekejte, říká Steiner

18:07 | Podle dřívějších spekulací ohledně kalendáře 2022 bychom v příštím roce už Imolu v kalendáři vidět neměli. Nicméně starosta tvrdí, že brzy potvrdí smlouvu do roku 2025. Podle italského formulapassion by se mělo jet v termínu GP Francie (že by konec Paul Ricardu?).
17:34 | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.
15:03 | První závod v Miami se pojede 8. května 2021. Potvrdili to organizátoři.
22. září | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00