Lewis Hamilton dostane v Číně penalizaci!

Závod v Šanghaji je ovlivněn ještě před začátkem tréninků. Hamilton musí měnit převodovku a dostane tak penalizaci pěti míst.
Lewis Hamilton dostane v Číně penalizaci!

V Šanghaji má velkou šanci pokračovat jedna ze dvou statistických sérií. Lewis Hamilton může v Číně vyhrát potřetí v řadě a celkově už po páté! Nico Rosberg může získat své šesté vítězství v řadě. 

Blíže je momentálně vítězství Rosberg. Hamilton musí vyměnit převodovku. Čeká ho tak penalizace pěti míst a nejspíše odstartuje ze třetí nebo čtvrté řady.

Podle Auto Motor und Sport došlo k poškození ložiska diferenciálu. Mercedes se k výměně po dohodě s Hamiltonem rozhodl preventivně. Je lepší start o pět pozic níže, než odstoupení v závodě.

Pokud by navíc bylo penalizací v průběhu víkendu více, je vždy výhodnější být ten první, kdo ji od FIA dostal. V případě dalších trestů by Hamilton mohl startovat výše. Z tohoto důvodu Mercedes nebude převodovku ani zkoušet v trénincích.

Podle současných pravidel musí jezdci převodovka vydržet šest závodů v řadě. 

Aktualizace: Problém s převodovkou zřejmě nesouvisí s kolizí s Bottasem

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Foto: Jezdci se sešli v Číně na společné večeři

10:10 | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10