Lewis Hamilton dostane v Číně penalizaci!

Závod v Šanghaji je ovlivněn ještě před začátkem tréninků. Hamilton musí měnit převodovku a dostane tak penalizaci pěti míst.
Lewis Hamilton dostane v Číně penalizaci!

V Šanghaji má velkou šanci pokračovat jedna ze dvou statistických sérií. Lewis Hamilton může v Číně vyhrát potřetí v řadě a celkově už po páté! Nico Rosberg může získat své šesté vítězství v řadě. 

Blíže je momentálně vítězství Rosberg. Hamilton musí vyměnit převodovku. Čeká ho tak penalizace pěti míst a nejspíše odstartuje ze třetí nebo čtvrté řady.

Podle Auto Motor und Sport došlo k poškození ložiska diferenciálu. Mercedes se k výměně po dohodě s Hamiltonem rozhodl preventivně. Je lepší start o pět pozic níže, než odstoupení v závodě.

Pokud by navíc bylo penalizací v průběhu víkendu více, je vždy výhodnější být ten první, kdo ji od FIA dostal. V případě dalších trestů by Hamilton mohl startovat výše. Z tohoto důvodu Mercedes nebude převodovku ani zkoušet v trénincích.

Podle současných pravidel musí jezdci převodovka vydržet šest závodů v řadě. 

Aktualizace: Problém s převodovkou zřejmě nesouvisí s kolizí s Bottasem

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Foto: Jezdci se sešli v Číně na společné večeři

11:52 | Plány Alonsa pro rok 2020: Dakar a Indy, pro rok 2021: zpět v F1 nebo WEC (hypercary). Martin Brundle spekuluje, že by se Alonso mohl do F1 vrátit s Renaultem.
6. prosince | Český esports závodník Martin Štefanko, který byl členem Haasu v F1 eSports, oznámil ukončení kariéry.
5. prosince | Britský premiér Boris Johnson v rámci předvolební kampaně navštívil továrnu Red Bullu. Vyzkoušel si výměnu pneumatik. Jak dlouho mu to trvalo, neuvedl. Red Bull to letos zvládl za 1,82 s. odkaz
4. prosince | S Toro Rosso jezdil v testech Sean Gelael. Jeho týmovým kolegou ve F2 bude nově Dan Ticktum, kterého se Red Bull před časem zbavil.