Lewis byl v první zatáčce dost agresivní, říká Rosberg

Novopečený mistr světa F1 Lewis Hamilton byl podle jeho týmového kolegy z Mercedesu Nica Rosberga při jejich souboji v první zatáčce Velké ceny USA až příliš agresivní.
Lewis byl v první zatáčce dost agresivní, říká Rosberg

Hamiltonovi se start z druhé pozice povedl lépe a v nájezdu do první zatáčky byl vedle německého pilota, kterého následně lehce vytlačil ven, aby si pojistil první místo.

Rosberg tímto manévrem však ztratil celkem tři pozice. V průběhu závodu se nakonec probojoval znovu do vedení, o které však přišel svou chybou, kterou Hamiltonovi daroval nejen vítězství, ale i titul.

„V první zatáčce si rozhodně počínal velmi agresivně, co mám k tomu říct? Ještě jsem to neviděl, tak to nemohu komentovat,“ řekl Rosberg.

„Samozřejmě to bylo extrémně agresivní. Narazili jsme do sebe. Řekl bych, že Lewis najel do mě, což není dobré, víc vám toho teď ale neřeknu.“

Rosberg byl po většinu závodu rychlejší, v závěru závodu však chyboval. Celý incident si Němec nedokáže vysvětlit.

„Neříkám, že něco bylo s autem v nepořádku. Myslím, že to byla moje chyba. Hodně se mi protočila kola a pneumatiky zřejmě nebyly úplně zahřáté. Bylo to zvláštní, jelikož se mi to předtím ještě nestalo,“ dodal Rosberg.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Hamilton doufá, že svým triumfem inspiruje mladé lidi

16:40 | Robert Kubica bude jezdit v prvním tréninku s vozem Alfa Romeo.
27. července | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00