Lev Singapuru. Sebastianu Vettelovi se nejvíce dařilo na okruhu Marina Bay

Každý pilot formule 1 má v kalendáři svůj oblíbený okruh, který mu typologicky sedí, kde se mu vždy nadmíru daří, kde dokáže být neskutečně rychlý a doslova předvádět zázraky. Pro Vettela je takovým okruhem Singapur.
Lev Singapuru. Sebastianu Vettelovi se nejvíce dařilo na okruhu Marina Bay  | Foto: Getty Images / Clive Mason

V minulosti se Felipe Massa vždy rád vracel do Turecka, kde se mu podařilo vyhrát tamní grand prix třikrát za sebou, Jensonu Buttonovi seděl okruh v Melbourne, Kimi Räikkönen byl zase pro své čtyři triumfy v Belgii titulován „králem Spa“. Michael Schumacher naprosto dominoval Velké ceně Francie na trati Magny-Cours a Lewis Hamilton nejvyššího počtu svých triumfů dosáhl v Maďarsku a na domácí půdě ve Velké Británii.

Pro Sebastiana Vettela je takovým okruhem Marina Bay v Singapuru, kde Němec od roku 2008, kdy se trať poprvé stala součástí kalendáře formule 1, zvítězil celkem pětkrát, získal čtyři pole position a z 12 odjetých podniků chyběl na stupních vítězů pouze čtyřikrát. V každém dokončeném závodě skončil minimálně v elitní pětce. Nyní jej po dvouleté pauze, kdy se na Marina Bay grand prix nekonaly, čeká jeho úplně poslední Velká cena Singapuru. Není lepší příležitosti připomenout si rok po roce veškerá tamní Vettelova vystoupení.

Další článek: F1 chce zlepšit show. Diskutuje se o konci VSC, úpravě DRS i dvou kvalifikacích za víkend

Témata článku: , , ,