Letošního vítěze GP2 nechá Pirelli testovat ve voze F1

Pirelli se rozhodlo pomoci mladým talentům k postupu do vrcholových pater motorsportu, letošní šampión GP2 se díky italskému pneumatikáři sveze v monopostu formule 1.
Letošního vítěze GP2 nechá Pirelli testovat ve voze F1

Pirelli dodává pneumatiky do obou soutěží, do formule 1 i do GP2, a prostřednictvím této odměny je spojí.

"Letos poprvé nabídneme vítězi GP2 příležitost testovat vůz formule 1 jeden den," řekl sportovní šéf značky Paul Hembery. "Zcela to zapadá do naší filozofie a do té GP2, kterou je co nejlépe připravit mladé jezdce na požadavky formule 1."

"Náš testovací jezdec mi jednou po svém prvním dni testování s námi řekl, že se o pneumatikách naučil víc než do té doby během své kariéry ve formuli 1. Takže jsme chtěli dát tuto příležitost také dalšímu jezdci, čímž se GP2 stává ještě relevantnější pro jezdce, jejichž cílem je vrchol motorsportu."

Pirelli používá v testech Renault R30 z roku 2010, což je tedy pravděpodobně vůz, do kterého se letošní šampión GP2 posadí.

Další článek: Ecclestone: O volné místo v kalendáři mají zájem Francouzi a Portugalci

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
28. května | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.