Letošního vítěze GP2 nechá Pirelli testovat ve voze F1

Pirelli se rozhodlo pomoci mladým talentům k postupu do vrcholových pater motorsportu, letošní šampión GP2 se díky italskému pneumatikáři sveze v monopostu formule 1.
Letošního vítěze GP2 nechá Pirelli testovat ve voze F1

Pirelli dodává pneumatiky do obou soutěží, do formule 1 i do GP2, a prostřednictvím této odměny je spojí.

"Letos poprvé nabídneme vítězi GP2 příležitost testovat vůz formule 1 jeden den," řekl sportovní šéf značky Paul Hembery. "Zcela to zapadá do naší filozofie a do té GP2, kterou je co nejlépe připravit mladé jezdce na požadavky formule 1."

"Náš testovací jezdec mi jednou po svém prvním dni testování s námi řekl, že se o pneumatikách naučil víc než do té doby během své kariéry ve formuli 1. Takže jsme chtěli dát tuto příležitost také dalšímu jezdci, čímž se GP2 stává ještě relevantnější pro jezdce, jejichž cílem je vrchol motorsportu."

Pirelli používá v testech Renault R30 z roku 2010, což je tedy pravděpodobně vůz, do kterého se letošní šampión GP2 posadí.

Diskuze (11) Další článek: Ecclestone: O volné místo v kalendáři mají zájem Francouzi a Portugalci
17:05 | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".
24. října | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
24. října | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
24. října | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod Verstappen