Letošní vůz Force Indie bude evolucí loňského

Tým se snaží především zdokonalit oblasti, ve kterých při loňském vývoji spíše hádal.
Letošní vůz Force Indie bude evolucí loňského

Provozní ředitel Force Indie Otmar Szafnauer naznačil, že letošní model jeho týmu bude evolucí loňského vozu.

Force India tento týden v Mexico City prezentovala nové barevné schéma, veřejnosti přitom ukázala také řešení nosu podle úpravy pravidel pro rok 2015.

Szafnauer se nechal slyšet, že relativní stabilita regulí umožnila týmu ze Silverstone navázat na poznatky z loňského roku, který byl v mnoha ohledech spíše průzkumný.

„Máme mnohem méně neznámých, byli jsme schopni použít evoluční přístup prakticky v každé oblasti vozu,“ řekl Szafnauer. „To je výhodné, protože velká část vývoje, který jsme podnikli ve druhé polovině roku 2014, byla přenesena na VJM08.

Loni byla největší výzvou instalace pohonné jednotky a snaha v návaznosti na to odhadnout nároky na chlazení. Z toho pohledu byla práce na letošním autě mnohem přímočařejší.“

Force India se v loňském roce rozhodla začít využívat aerodynamického tunelu po Toyotě, ve kterém je možné zkoušet pravidly maximálně přípustné motory 60% velikosti.

„Usoudili jsme, že zázemí Toyoty poskytuje v krátkodobém a střednědobém horizontu nejlepší cestu vpřed,“ řekl.

„Představuje pro nás výrazný krok vpřed, protože můžeme zlepšit svůj přístup k testování díky použití 60% modelu (proti 50% velikosti používané dosud), což nám poskytne lépe odpovídající výsledky. Očekávám, že výhody nového tunelu začneme pociťovat v polovině sezóny 2015.“

Další článek: Caterhamu dochází čas, připouští insolvenční správce

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.