Letošní vůz bude podle Hamiltona konkurenceschopný již od začátku

Mistr světa z roku 2008 vidí v MP4-27 velký potenciál a věří, že s ním bude schopen zaútočit na nejvyšší pozice hned v Austrálii.
Letošní vůz bude podle Hamiltona konkurenceschopný již od začátku

V pátek byl na okruhu v Barceloně opět nejrychlejší Romain Grosjean z Lotusu. Devátý Lewis Hamilton na něj ztratil bezmála jednu a půl vteřiny. I přesto je ale britský pilot plný optimismu. S týmem se zaměřili spíše na jízdy s velkým množstvím paliva a tak dosažený čas nebyl tolik významný. A jak sám pilot říká, data, která McLaren posbíral, naznačují, že inženýři doma v továrně ve Wokingu odvedli přes zimu velmi dobrou práci. 

"S takovým množstvím paliva, se kterým jsme jezdili, si myslím, že jsme na tom relativně silně v porovnání s ostatními. "Neříkám ale, že jsme nejrychlejší. To zjistíme, až dorazíme do Melbourne," nechává si Hamilton pootevřená zadní vrátka. "Rozhodně ale cítím, že máme konkurenceschopné auto a určitě budeme bojovat o pódium," vzápětí dodává.

V loňských předsezonních testech trápily McLaren potíže s výfukovým systémem, kvůli kterým nenajel plánované množství kilometrů. I tak ale mohl být s výsledkem úvodního závodu spokojen.

"Když se podíváte na loňský rok, dorazili jsme do Melbourne a v závodě jsme skončili druzí. A přitom jsme v testech najeli méně než polovinu toho, co měli ostatní," cituje Hamiltona Autosport.

Letos je na tom McLaren v porovnání s ostatními stájemi, co se týče porce najetých kilometrů, víceméně nastejno. Do Austrálie tedy přijede daleko lépe připraven.

Další článek: Williams odstupuje z představenstva svého týmu, nahradí ho jeho dcera

23:36 | Marcus Ericsson vyhrál závod IndyCar v Detroitu. Pomohla mu nehoda Grosjeana. Pro Ericssona je to první vítězství od roku 2013 (GP2).
21:14 | Jedna z nejhorších věcí, které se mohou v motorsportu stát... zaseknutý plynový pedál. Felix Rosenquist je při vědomí a snad ok. odkaz
11. června | McLaren od roku 2022 vstoupí do série Extreme E.
11. června | Otec Antonia Giovinazziho Vito řekl pro La Gazzetta dello Sport, že jeho syn v minulosti dostal nabídku od Mercedesu. Měl se stát třetím jezdcem Mercedesu ve F1 a jezdit v DTM. „Ale má rudé srdce a udělal volbu, kterou považoval za správnou.“