Letošní titul může vyhrát kterýkoliv mistr světa, míní Hill

Bývalý jezdec Damon Hill se domnívá, že z boje o prvenství v šampionátu 2013 nelze vyloučit ani jednoho z šampiónů, dokonce ani Lewise Hamiltona u Mercedesu.
Letošní titul může vyhrát kterýkoliv mistr světa, míní Hill

Po odchodu Michaela Schumachera bude na startovním roštu o jednoho mistra světa méně, pořád jich ale bude pět. A podle Hilla je třeba počítat se všemi.

"Za starých časů tu byl jen jeden tým, za který mělo cenu jezdit, takže ti dva nejlepší jezdci bojovali o pozornost u stejného týmu," vzpomínal Hill v rozhovoru pro Autosport. "Teď je tu více než jeden tým a čtyři (sic) jezdci mají každý svůj."

"Na rok 2013 se dá dívat takto: Jenson Button má McLaren, Lewis má Mercedes, Fernando má Ferrari, Sebastian Vettel má Red Bull a Kimi Räikkönen má Lotus. Skutečnost je taková, že vyhrát může kdokoliv z nich."

Hill tedy počítá i s Hamiltonem, i když měl Mercedes loni nejhorší techniku ze jmenovaných týmů a od vedoucí čtveřice byl daleko. Mistr světa z roku 1996 předpokládá, že by jeho krajan mohl německé stáji pomoci nahoru.

"Když jsem byl u Williamsu, nebyl jsem vůdčí jezdec, spíš testovací," řekl. "Ale když jsem přestoupil do jiného týmu, byl jsem viděn jako lídr, takže je možná jednodušší se takové role chopit, když od vás očekávají, že jim udáte nějaké směr."

"Lewis se to možná naučí, možná to v sobě najde. Nevíme, ale v takové situaci na to může přijít. Podívejte se na Alonsa. Nemá ve své hlavě oddělení designu. Ví, jak motivovat tým, a dostává to nejlepší z lidí, které má."

Další článek: Ecclestone: Teď by mohlo začít vyhrávat třeba Ferrari

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
9:39 | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.