Letošní sezóna se rozhodne v prvních závodech, upozorňuje Ferrari

Šéf Ferrari Stefano Domenicali je přesvědčený, že kvůli revoluci v pravidlech 2014 budou týmy na letošních vozech pracovat jen krátce, takže rozložení sil zůstane dlouho fixní.
Letošní sezóna se rozhodne v prvních závodech, upozorňuje Ferrari

Týmy už teď pracují vedle svých aktuálních monopostů na autech, která nasadí do sezóny 2014. Vyžadují si to pravidla, která budou hodně odlišná od těch současných, hlavní změnou budou nové pohonné jednotky.

Domenicali je přesvědčený, že rok 2014 významně ovlivní ten letošní. "Nadcházející sezóna se rozhodne v prvních závodech," předpověděl pro Auto Motor und Sport. "Týmy velmi rychle uzavřou práci na vozech 2013 a začnou se zcela věnovat roku 2014. Odhaduji, že se to stane nejpozději v červenci. Proto bude důležité mít dobré auto hned od začátku."

A přesně to se Ferrari v posledních letech moc nedařilo. Především loni zavládlo u maranellských zklamání, když F2012 ztrácelo na začátku zimních testů dvě sekundy.

Ovšem Domenicali je přesvědčený, že se něco takového nebude letos opakovat. Proč? "Protože jsme si teď jistí, že nám aerodynamický tunel nepřipraví už žádné špatné překvapení."

Ferrari vyvíjí letošní vůz v aerodynamickém tunelu Toyoty v Kolíně nad Rýnem. Svůj vlastní tunel před časem uzavřelo za účelem vyladění, pracovat na něm hodlá až do srpna.

Diskuze (51) Další článek: Sauber odhalí svůj nový monopost na začátku února