Letošní sezóna bude vyrovnanější, tipují šéfové týmů

O tituly by se letos mělo bojovat déle než loni, soudí to šéfové některých stájí na základě dosavadního průběhu zimních příprav.
Letošní sezóna bude vyrovnanější, tipují šéfové týmů

Po nejvyrovnanější sezóně všech dob v roce 2010 přišla loni dominance Sebastiana Vettela a boj o titul byl víceméně rozhodnutý už v létě. Letošní ročník by ale měl být znovu zajímavější.

"Měli bychom se těšit na dobrý rok," řekl výkonný ředitel McLarenu Jonathan Neale na diskuzním fóru s fanoušky v Barceloně. "Nikdo si nemůže být jistý, kdo je nejrychlejší, zvlášť proto, že teď týmy budou nasazovat velké úpravy vozů."

"Ale s počtem mistrů světa, který máme, a dosavadní konkurenceschopností týmů bychom měli mít opravdu vyrovnanou první čtvrtinu sezóny."

Před začátkem posledních testů panoval v paddocku většinově názor, že nejlépe jsou na tom v současnosti Red Bull a McLaren, za nimi by měly být Ferrari a Mercedes. Tedy podobně jako loni, ale italská a německá stáj jsou hůře čitelné. Ovšem nový obrázek může přijít už tento týden po posledních testech.

"Bude to vyrovnanější než loni, závody a konkurence budou mnohem tvrdší," odhadl šéf týmu Lotus Eric Boullier.

Do bojů na špičce by se letos rád konečně přimíchal také Mercedes. "Dvakrát jsme byli čtvrtí a máme před sebou silné konkurenty. Mají šest vozů a pravidelně překonávat těchto šest vozů je těžké. Ale chceme v tom být úspěšní a snad letos dokážeme udělat krok vpřed," uvedl sportovní šéf Mercedesu Norbert Haug.

Podle Sauberu bude vyrovnanější i skupina ve středu startovního pole.

Další článek: Lotus si nenahradí ani jeden ze ztracených testovacích dnů