Letošní rok nás semkl, říká Horner

PF pratele.
a kopacky Hornerovi.

karelse

a proč vlastně je tady článek o Homerovi?

prof. PhDr. Tomáš Moudrý DrSc.

FrancoisCEVERT  |  31. 12. 2015 18:27

V tom se mi Formule 1 a její historie líbí, jak pěkně "vyškolila" a dala políček bezduché bandě byznismenů, rychlozbohatlíků, kteří nevědí jak voní benzín, pokud to myslí s F1 doopravdy vážně a ne jenom počítat zisk, popř. ztráty, vážit si fandů a historie, musí přehodnotit myšlení a vyřešit pohonnou jednotku!!! Jak říkám, pořádně zainvestovat do vlastní, ať to stojí co to stojí, jinak už budou nevýrazní a skončí. Toro Rosso má závodnický duch a bezva lidí a proto už jsou v partě mezi Wilíky, Mclareny, Indiány, Saubery, Renaultu.

McLaren s Hanbou taky.

Vjeříme!
S-fan díme!

prof. PhDr. Tomáš Moudrý DrSc.

S-fan  |  31. 12. 2015 18:14

Pořád jen brečí, je to tým uplakánků.

Stále to samé dokola - házení špíny na dodavatele, na protivníky, neschopnost přijmout své chyby.
Sportovec se pozná podle toho, že umí snášet porážku. Mateschitz, Marko ani Horner v tomto žádní sportovci nejsou.
A jinak v názoru na motory naprosto souhlasím s Ferrari - Ferrari a Mercedes investovali obrovské množství peněz a práce na to, aby postavili silný motor - a jestli si RBR myslí, že má nějaké právo dostat za zlomek nákladů totéž, tak prostě nemá. Ostatní týmy nemají povinnost se vzdávat výhody, kterou si těžce vydobyly.

Alonso je nejlepším jezdcem současnosti, zjistili vědci

jurgenb  |  31. 12. 2015 14:15

Házení špíny na protivníky? Kde jsi to četl?
Házení špíny na dodavatele - a zasloužil si to Renault za svůj produkt a svou práci během roku? Opovězte si sami. Já tvrdím, že si kritiku zasloužil.

Je normální, že si výrobce motorů diktuje, komu prodávat bude a komu ne? Ten, kdo na jejich produkt má, ten by dle tržního mechanismu měl mít k tomu přístup. Jenže toto je tvrdý diktát automobilek.
Proč někdo si může koupit specifikaci A (aktuální tovární) viz. Williams a někomu je to zakázáno?
Se taky můžeme dočkat toho, že v roce 2017 budou jen 4 týmy, protože se dohodnou, že nikomu dalšímu motor prostě neprodají. To bude báječný ročník, co? Těšíš se na to? Já tedy ne.

Iscarian  |  31. 12. 2015 15:17

Jestli si Renault zasloužil kritiku za své motory? Ano zasloužil, zaslouží si i tvrdou, ale přesto věcnou kritiku? Samozřejmě, že ano! Ovšem pokuď tato kritika přerostla v hysterii, jako o Red Bullu, která nebrala konce, neustálé osočování, nadávání, kopání a plivání na svého partnera... No nevím, jestli si tohle Renault zasloužil, ale řekl bych, že ne. Co by měl asi říkat McLaren na Hondu, hmm? Přesto u nich záchvaty hysterie nevidím. Nediv se, že většině fans to neustálé kňučení Red Bullu leze krkem...

jurgenb  |  31. 12. 2015 17:23

Ano, zasloužil. A jak sám Abiteaubul i Ghosn z Renaultu se shodli, že měli problémy. Sami taky přiznali, že díky neustálé kritice a "pranýřování" je to nakoplo ke změnám.
Horner taky tvrdil, že s nimi přes rok neustálým "dialogem a rokováním" vůbec nic nezmohl. Oni prostě s nimi nedokázali vůbec nijak pohnout a to pohnutí by bylo v zájmu i Renaultu samotného. Nenechali si bohužel poradit a mysleli si, že ví vše nejlépe. Nakonec přiznali, že se mýlili (a to jim budiž k dobru, neboť je to první krok ke snad lepším zítřkům).
Takže nejde o žádné fňukání, ale skutečně o věcnou kritiku, kterou po sezóně přiznal i sám Renault. Jen je smutné to, že se tím ztratily téměř dva roky a poškodily vztahy tak, že už není návratu bez pocity křivdy a soli v ráně (pro obě strany).18:15 | Za incident s Mazepinem ve třetím tréninku byl Hamilton napomenut a tým dostal pokutu 25 000 euro.
16:53 | Hamilton jde před sportovní komisaře kvůli nerespektování dvojitých žlutých vlajek.
14:18 | První závod F2 vyhrál Armstrong. Piastri devátý, Čou se roztočil a dojel na chvostu pole. V závodě byly 2 safety cary, jeden (resp. dva) virtuální.
8:49 | Podle Pirelli je střední směs jen o 0,3 s pomalejší než měkká. Tvrdá pak o dalších 0,6 s.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink Verstappen
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30